SamsungZ3 750x300 1

Czym będzie Samsung SM-Z150

Samsung nie odpuszcza swojego autorskiego systemu operacyjnego. Tizen nie jest jeszcze zbyt mocno kojarzony z Koreańczykami, ale nie oznacza to, że producent zarzuca projekt. Planuje go rozwijać, a przemawia za tym fakt, że doczekamy się nowej wersji Samsunga Z.

SamsungZ3 750x300 1

Trudno oczekiwać, by Samsung odpuścił zupełnie Androida. Klienci są już tak przywiązani do zaproponowanych rozwiązań, że Tizen może wywołać w nich pewien dyskomfort. Wprawdzie jest to tylko kwestia przyzwyczajenia do nowego wyglądu i funkcjonalności, ale teraz jest już za późno dla Samsunga, by ten tak diametralnie zmieniał swoją politykę.

Tym bardziej może dziwić, że projekt nie został jeszcze zarzucony na smartfonach. Samsung Z3 nie zachwycił, ale też pojawił się na całym świecie, a jedynie w wybranych rejonach globu. Podobny los będzie czekał jego następcę, który być może zyska nazwę Z5. Obecnie opatrzony został on kodem SM-Z150. Wprawdzie niewiele jeszcze o nim wiadomo, ale widać w ruchach Samsunga pewien trend.

SamsungZ3 750x300 2

Producent, co jakiś czas odświeża swoje portfolio, zmieniając stosunkowo niewiele w urządzeniach. Przykładem może być tutaj seria A, która na 2016 rok prezentuje się całkiem przyzwoicie. Nowy smartfon z OS Tizen na pokładzie może więc być tylko przykładem takiego odświeżenia. Choć chcielibyśmy zobaczyć w ofercie Samsunga coś więcej niż odgrzewanego kotleta.

Jeżeli producent w rzeczywistości chce rozruszać Tizen na smartfonach powinien uderzyć z „grubej rury”. Dając swoim klientom poprawny telefon ze średniej półki nigdy nie uzyska takiego efektu na jakim powinno mu zależeć. Być może uzależnienie od systemu Google jest na tyle mocne, że Android nigdy nie zniknie z jego smartfonów. Udziały w rynku mówią jasno, który OS rządzi. I jest to władza niepodzielna. Producenci ratują się swoimi nakładkami, ale czy nie byłoby ciekawiej, gdybyśmy mieli wybór inny niż iOS czy Android?

O Samsungu SM-Z150 wiadomo tylko tyle, że podobnie jak poprzednicy, dostanie ekran AMOLED, a jego przekątna będzie mieć około 5 cali.

Źródło: SamMobile
Fot: GSMArena

________________________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...