Kps slide

Kholat doczekał się debiutu na PlayStation 4

Posiadacze najnowszej konsoli „Sony” mogą wreszcie zagrać w debiutancki projekt bielskiego studia „IMGN.PRO”. Gra dostępna jest na całym świecie za pośrednictwem „PlayStation Network”.

Kps slide

Pecetowe wersja „Kholat” trafiła na rynek 10 czerwca ubiegłego roku i zebrała, jak na debiutancki projekt, całkiem niezłe opinie zarówno od branżowych recenzentów, jak i samych graczy. Głównym zarzutem wobec rodzimego survival horroru było to, że jest zbyt krótki. Można to jednak rozumieć w dwojaki sposób… Być może graczom na tyle przypadł do gustu, że chcieli z nim spędzić znacznie więcej czasu. Na pewno cieszy zaproszenie do współpracy gwiazd światowego formatu pokroju: Seana Beana, znanego z odgrywania postaci Eddarda Neda Starka („Game of Thrones”) i Boromira („The Lord of the Ring”) czy Mary Elizabeth McGlynn, której twórczość usłyszeć można np. w serii gier „Silent Hill”. Fragment nagrania ilustrującego „Kholat” poniżej:

http://www.youtube.com/watch?v=QbUEgOf8ob0

Za konwersję tytułu na konsolę „PS4” wzięła się ekipa „BlitWorks”, która ma już na swoim koncie porty m. in. takich produkcji jak: „Super Meat Boy”, „Spelunky” czy „Don’t Starve”. Przeportowanie „Kholata” na najnowszą generację konsol koncernu „Sony” zajęło specjalistom z „BlitWorks” 3 miesiące intensywnej pracy. Produkt okazał się jednym z pierwszych wydanych tytułów wykorzystujących niedawno odblokowany 7 rdzeń „PlayStation 4”.

Twórcy równocześnie z premierą wydali łatkę poprawiającą wydajność gry oraz eliminującą drobne błędy, na które narzekali recenzenci. Dodatkowo specjalnie z okazji debiutu na „PS4” opublikowany został zwiastun prezentujący w pigułce to, czego spodziewać się możemy po rozgrywce. Z materiałem filmowym możecie się zapoznać poniżej:

http://www.youtube.com/watch?v=TsVN3xXDDnc

„Kholat” to produkcja eksploracyjna z mocnymi elementami horroru. Polski produkt bazuje na prawdziwej historii dziewiątki rosyjskich studentów, którzy zginęli w niewyjaśnionych po dziś dzień okolicznościach w północnej części Uralu, na zboczu góry Kholat Syakhl. Zdarzenie to znane jest jako Incydent na Przełęczy Diatłowa. Na twitterowym profilu Bartosza Moskały, współwłaściciela „IMGN.PRO”, możecie się zapoznać z wizerunkiem kontrolera do „PS4” z motywem z gry „Kholat”:

Kholat screen

Kholat w wersji na „PS4” znajdziemy na „PlayStation Store”. Gra dostępna jest także na platformie „Steam” oraz w dystrybucji pudełkowej. Więcej informacji o tytule znajdziecie tutaj.

Źródło: IMGN.PRO

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór gier oraz konsol w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.


Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...