Czym tak naprawdę jest Apple ID? Apple odpowiada

Apple ID posiada w zasadzie każdy użytkownik iPhone’a lub innego sprzętu z logo nadgryzionego jabłka na obudowie. Niestety, nie każdy wie, czym dokładnie jest wspomniane konto. Apple postanowiło wyjaśnić sprawę możliwie klarownie.

Apple ID

Kilka dni temu na YouTube’owym koncie Apple Support pojawił się nowy, dosyć krótki film, wyjaśniający, czym jest ID. Warto zapoznać się z treścią spotu.

Apple ID — definicja

Apple ID to konto niezbędne do korzystania z różnych usług Apple, takich jak App Store, Apple Music, iCloud, iMessage, FaceTime i wielu innych. Za pomocą jednego identyfikatora Apple ID i hasła możesz się zalogować do wszystkich usług firmy Apple. — możemy przeczytać na witrynie wsparcia Apple.

Choć opis oraz porady zawarte w serwisach sadowników wyjaśniają dokładnie, jak działa tytułowe ID, dla niektórych wygodniejsze może okazać się obejrzenie raptem półtora minutowego wideo. W nagraniu zawarto wszystkie najważniejsze informacje oraz kilka porad. W skrócie, ze spotu dowiesz się:

  • Jak działa
  • Dlaczego warto go mieć
  • Dlaczego warto mieć tylko jedno ID
  • Gdzie możesz logować się przy użyciu ID

Źródło: Apple Support

Dodaj komentarz

117 More posts in poradniki category
Recommended for you
Haptic Touch
Haptic Touch vs 3D Touch — jakie są różnice pomiędzy rozwiązaniami?

Haptic Touch, następca wcześniej stosowanego 3D Touch zadebiutował przy okazji premiery iPhone'a XR. Rozwiązanie trafiło...