Asystent Google trafia do mobilnej wyszukiwarki

Już jutro odbędzie się konferencja, na której dowiemy się, kiedy i w jakiej formie Asystent Google trafi do polskich użytkowników urządzeń. Tymczasem wspomniane rozwiązanie zaczyna pojawiać się w mobilnej odsłonie wyszukiwarki Google.

Temat asystentów głosowych jest, dla nas Polaków, niewygodny. W zasadzie nie możemy cieszyć się pełną obsługą żadnego z istniejących na rynku rozwiązań. Fakt, nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozmawiać z Asystentem Google, Cortaną, Aleksą czy Siri w języku angielskim. Nic oprócz polskich nazw własnych oraz próbie tworzenia polskich wpisów w kalendarzu. Niby drobnostki, ale właśnie przez nie możemy cieszyć się wygodą. Skoro o niej mowa, warto nadmienić, że Google nie zapewnia jej nawet anglojęzycznym użytkownikom swojej wyszukiwarki w przeglądarce Chrome. W zasadzie to nie zapewniał, bo takowy ficzer zaczyna pojawiać się u pierwszych użytkowników.

Asystent Google w Chrome

Serwis Android Police donosi o pojawiającej się w mobilnej odsłonie wyszukiwarki internetowej w Chrome ikony odsyłającej do Asystenta Google. Są to dopiero pierwsze sygnały i nie ma pewności co do tego, w jaki sposób gigant z Mountain View zamierza rozszerzyć dostępność ikony. Możliwe, że ta pojawi się jedynie na wybranych urządzeniach tudzież systemach.

Asystent Google w Polsce — wszystkiego dowiemy się już 15 stycznia

Jeśli wiadomość wywołała u was niepohamowaną radość, muszę nieco ostudzić wasz zapał. Rozwiązanie trafia do użytkowników, którzy komunikują się z asystentem w języku zgodnym, czyli np. angielskim. My — Polacy musimy obejść się smakiem. Jak długo? Tego dowiemy się już jutro.

Źródło: Android Police

Dodaj komentarz

236 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
Jak aplikacje w telefonie ułatwiają życie?

Smartfon ma dziś niemal każdy i to urządzenie, z którym mało kto się rozstaje. Towarzyszy...