You are here
Naughty Dog wyłącza serwery dla PlayStation 3 – koniec epoki? Gry konsole 

Naughty Dog wyłącza serwery dla PlayStation 3 – koniec epoki?

To już pewne i choć firma zapowiadała to już jakiś czas temu, dalej niektórym może być smutno. Naughty Dog wyłącza serwery dla swoich tytułów z poprzedniej generacji konsol. Ci, którzy liczyli jeszcze na jakąś partyjkę w chociażby The Last of Us, będą musieli obejść się smakiem. W końcu kiedyś musiało to nastąpić.

Naughty Dog wyłącza serwery
Fot. Naughty Dog

Produkcje od Naughty Dog nastawione są na kampanie jednoosobowe. Firma stała się mistrzem w prowadzeniu narracji w sposób iście filmowy, co jednak nie przeszkadzało jej w tworzeniu wersji muliplayerowych w swoich produkcjach. Tam było przy okazji serii Uncharted, ale także i ich jednego z najbardziej docenianych tytułów, czyli kultowego już The Last of Us. Teraz posiadacze konsoli PlayStation 3 w wersje sieciowe wyżej wymienionych tytułów już nie zagrają.

Naughty Dog wyłącza serwery

To praktycznie dziesięć lat od kiedy po raz pierwszy można było zagrać w wersję multiplayerową hitu od Naughty Dog, czyli Uncharted 2. To wręcz niewiarygodne, że choć minęło tyle czasu, firma dalej utrzymywała serwery i dbała o to, by gracze posiadający jeszcze konsolę Sony PlayStation 3, mieli co robić wieczorami i byli w stanie rozegrać partyjkę ze znajomymi przez Internet. Jednak wszystko co dobre, kiedyś się kończy. Firma na swoim profilu na Facebooku przypomniała właśnie, że dziś nastąpi koniec. Naughty Dog wyłącza serwery dla tytułów Uncharted 2, Uncharted 3, The Last of Us oraz jego dodatku, czyli Left Behind.

Nie oznacza to jednak, że firma całkowicie rezygnuje z rozwiązań sieciowych, bo to nie miałoby najmniejszego sensu z biznesowego punktu widzenia. Usługi sieciowe na gry od Naught Dog dalej będą funkcjonować, ale już tylko na obecnej generacji sprzętowej. Posiadacze PlayStation 4 nie mają więc powodów do obaw, bo Naughty Dog wyłącza serwery dla poprzedniej generacji. Trzeba przyznać, że firma i tak bardzo długo je utrzymywała, bo przecież ostatni wypuszczony przez nich tytuł na tą platformę pojawił się na rynku jeszcze w 2014 roku.

Co z nowymi tytułami?

Ciekawi nas to, co stanie się w przyszłości, bo to że Naughty Dog wyłącza serwery na tytuły z PlayStation 3 było już dawno wiadomo. Interesuje nas, co firma zrobi z nowym tytułem. Wprawdzie nie ma jeszcze daty premiery The Last of Us II, ale do tej pory Naught Dog nie powiedziało ani słowa o tym, czy pojawi się wersja multiplayerowa. Oczywiście nie przewidujemy, żeby Naughty Dog nie przygotowało trybu dla wielu graczy, ale dziwi nas to, że jeszcze nie wspomniano o tym nawet w jakichkolwiek przeciekach odnośnie produkcji.

Chyba wszyscy w branży związanej z elektroniczną rozrywką czekają na premierę The Last of Us II, która najpewniej okaże się tytułem zamykającym obecną generację konsol od Sony. Niektóre z przecieków mówią o tym, że premiera ma nastąpić z początkiem 2020 roku, choć na potwierdzenie ze strony Naughty Dog przyjdzie nam pewnie jeszcze chwilę poczekać. Musimy być jednak cierpliwi, ale do developera mamy ogromne zainteresowanie, bo jeszcze ani razu nas nie zawiódł.

Nowe gry oraz konsole znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Naughty Dog / Facebook / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment