Google pomoże nam zaplanować wymarzoną podróż

Czy jedno wpisanie hasła w wyszukiwarkę Google może pomóc nam w zaplanowaniu podróży życia? Okazuje się, że tak, bowiem gigant z Mountain View wprowadził pewne udogodnienie, które ułatwi użytkownikom znalezienie interesujących ich ofert.

Wiosna sprzyja planowaniu przyszłego wypoczynku, a w przypadku chęci wyboru dalszych destynacji pośpiech jest wskazany. Wcześniejsze zabookowanie biletu pozwoli znacząco zmniejszyć koszty, jakie należy ponieść, by udać się w upragnione miejsce. Czynności związane z wyborem lokalizacji i załatwieniem wszystkich potrzebnych spraw bywają jednak stresujące – trzeba kupić bilety w jak najlepszej cenie i wybrać hotel lub hostel położony blisko interesujących nas obiektów, a jednocześnie nie rujnujący naszej kieszeni.

Stresujące jest również to, że żyjąc w ciągłym pośpiechu na samo planowanie czegokolwiek pozostaje niewiele czasu. Oferty podróży przeglądane są często w smartfonach i tabletach, bo urządzenia te najczęściej nam towarzyszą i nie wyobrażamy sobie dziś bez nich funkcjonowania. Firma Google zaobserwowała, że w ciągu ostatniego roku wzrosła o 50 procent liczba zapytań dotyczących podróży. Liczba ta wciąż rośnie, więc firma z Mountain View postanowiła ułatwić użytkownikom urządzeń mobilnych – przede wszystkim smartfonów – dostęp do interesujących ich treści. Najczęstszymi pytaniami były: jakie są najlepsze miejsca do odwiedzenia? W którym okresie roku najlepiej dane miejsce odwiedzić? Jakich cen można się spodziewać?

Wprowadzone przez Google ułatwienie nazwano Destinations on Google. Po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła dotyczącego podróży, na ekranach urządzeń pojawi się nazwa miasta, wymienione zostaną najważniejsze atrakcje, a także podany będzie wybrany przez nas termin podróży oraz cena za bilet lotniczy i zakwaterowanie. Dodanie do wyszukiwanego hasła słowa destination pozwoli na zebranie w jednym miejscu najciekawszych propozycji. Można powiedzieć, że Google zrzuciło z nas żmudne wyszukiwanie informacji i skakanie z zakładki na zakładkę i wzięło te czynności na siebie.

Wybrać możemy nie tylko lokalizację, ale przedział czasowy, w którym planujemy podróż. Opcja ta umożliwia obserwowanie, kiedy najkorzystniej jest udać się w drogę, bo poniesiony przez nas koszt będzie najniższy. To jeszcze nie wszystko, wiadomo bowiem, że bardzo ważnym czynnikiem związanym z podróżowaniem jest pogoda, a ta bywa w wielu rejonach zmienna. Żeby nie popsuć sobie pobytu niekorzystnymi warunkami pogodowymi, warto rozwinąć informacje o wybranym kierunku. Podane jest w nich: konkretny miesiąc i najwyższa i najniższa temperatura, wilgotność oraz to, kiedy najlepiej do danego miejsca się wybrać (info to obrazują ludziki).

Rozwinięcie Plan a trip wyświetli nam hotele i loty. Podane są najwyższe i najniższe ceny na okres sześciu miesięcy, a kwoty, jakie musimy zapłacić, są aktualizowane w czasie rzeczywistym. Dzięki kastomizacji,  możemy wybrać między innymi klasę hotelu czy zaznaczyć liczbę lotów.

To jeszcze nie wszystko, bo wraz z Destinations on Google mamy dostęp do informacji o miejscach, które są najczęściej odwiedzane przez innych podróżujących w interesującym nas mieście. Tworzy to coś na wzór przewodnika i pozwala na zobaczenie ciekawych rzeczy oraz nie pozwala przeoczyć tego, co koniecznie trzeba odwiedzić. Każdy z takich miejsc czy obiektów opatrzony jest krótkim opisem.

Podsumowując: jedno kliknięcie pozwoli nam w sposób łatwy zaplanować podróż. Nie będzie już konieczne przerzucanie stron w poszukiwaniu informacji o lotach czy hotelach. Na sześć miesięcy do przodu Google pozwoli nam na wybranie najlepszej cenowo oferty, a zmieniające się w czasie rzeczywistym ceny uchronią nas przed niemiłą niespodzianką. Destinations on Google umożliwi nam również wybór najlepszej pory roku i monitoruje dla nas pogodę w danych regionach. Jeśli lubimy zwiedzać i oglądać nowe rzeczy, to dostajemy coś na wzór krótkiego przewodnika po lokalizacjach, które chętnie odwiedzają inni podróżujący, opatrzone opisami.

Można powiedzieć, że każde kolejne działanie giganta z Mountain View coraz bardziej ułatwia codzienne funkcjonowanie zabieganych użytkowników. Google wyręcza nas ze stresujących działań, związanych z planowaniem podróży. 

 

Źródło: Google

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...