Oppo F1s – mistrz selfie jest naprawdę blisko

Pamiętacie Oppo F1? Producent szykuje następcę tegoż wyjątkowego modelu, który zostanie zaprezentowany już niebawem.

Oppo F1s 750x300

Skąd wiadomo, że premiera tytułowego urządzenia jest naprawdę blisko? Przede wszystkim zwiększyło się nasilenie przecieków, co już samo w sobie oznacza wyraźny sygnał. Druga sprawa to grafiki, które pochodzą bezpośrednio od producenta – zdradzają one kilka szczegółów dotyczących następcy smartfona idealnie nadającego się do selfie. Ostatnim elementem – jest oficjalna zapowiedz.

Oppo F1s – nietypowe proporcje

Nie mam tu bynajmniej na myśli proporcji ekranu ani samej konstrukcji – chodzi o aparaty. Okazuje się bowiem, że przedni moduł cechować będzie rozdzielczość równa 16 Mpix, podczas gdy tylny to jedynie 13 Mpix. Oznacza to, że priorytetem będą tutaj  zdjęcia selfie. Oppo zakłada, że model z „s” w nazwie będzie bezpośrednią kontynuacją wariantu podstawowego. Nieoficjalne mówi się, że smartfon zostanie wyposażony w 5,5-calowy ekran IPS wyświetlający obraz w rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, ośmiordzeniową jednostkę Qualcomm Snapdragon 616 oraz 3 GB pamięci operacyjnej RAM. Istotny będzie także wyjątkowo szybki czytnik linii papilarnych oraz nietypowa nakładka – ColorOS 2.1, której podstawę stanowi Android w wersji 5.1.

Czy F1s zdobędzie popularność? Wśród fanów selfie – na pewno. Co z resztą? Tutaj nie byłbym już taki optymistyczny. Choć producent oferuje naprawdę ciekawe urządzenia, które wykorzystują najnowsze rozwiązania, to dalej jest postrzegany przez rynek jako „kolejny Chińczyk”. Wspomniana łatka nie ułatwia ekspansji na kolejne rynki, a co za tym idzie, globalnego sukcesu. Nie mniej jednak na rodzimym rynku F1s powinien poradzić sobie całkiem nieźle, co z pewnością odzwierciedlą słupki sprzedaży.

Nie pozostaje nam nic innego, jak zaczekać na oficjalną prezentację opisywanego smartfona lub jak kto woli – phabletu, która odbędzie się już 3 sierpnia.

Źródło: GSM Arena

_______________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...