Demo Resident Evil 2

Demo Resident Evil 2 jeszcze w tym tygodniu!

Zapewne część z graczy, a szczególnie tych „starej daty”, pamięta jeszcze wersje demonstracyjne gier. Kiedyś logicznym było to, żeby publikować demówki prawie wszystkich tytułów. Obecnie to rzadkość, a już w szczególności na konsolach. Na szczęście demo Resident Evil 2 ma się pojawić i to już za kilka dni. Co będzie oferowało?

Demo Resident Evil 2

Capcom poważnie podszedł do tematu i wszystko co związane z Resident Evil 2 traktuje tak, jakby na rynku pojawiało się nowe IP. Dobra, może trochę przesadzamy, bo chyba każdy zna tą serię nawet wtedy, kiedy w żadną odsłonę nie grał. Jednak producent robi wszystko, by zainteresować swoim nowym tytułem, jak największą liczbę osób. I chwała im za to.

Demo Resident Evil 2

O tym, że Capcom ma wypuścić demo Resident Evil 2, wiadomo było już od jakiegoś czasu. Nie wiadomo za to było, w jakim okresie się ono pojawi, ani tym bardziej, co będzie oferowało. Czasami producenci decydują się na udostępnienie jednej lokacji, misji czy jej fragmentu. Rzadziej mamy jako gracze do dyspozycji większy kawałek terenu do zwiedzania. Capcom postanowił podejść do tematu odrobinę inaczej, bo zobaczymy różne elementy Resident Evil 2.

1-shot demo – pod taką nazwą już 11 stycznia Capcom udostępni wszystkim fanom demo swojego nowego tytułu. Będzie one jednak ograniczone… czasowo. Gracze będą mogli zwiedzać różne lokacje, ale tylko przez 30 minut. Prawdopodobnie będzie to także jednorazowe demo, czyli przegraniu całego danego nam czasu, przyjdzie nam pożegnać się z produkcją na klika dni. Premiera przewidziana jest przecież już na 25 stycznia tego roku. Innymi słowy, równo dwa tygodnie przed wypuszczeniem produkcji na rynek, będziemy mogli ją samodzielnie sprawdzić.

Czy warto grać w wersję demo?

Capcom udostępnił już tyle materiałów odnośnie tej produkcji, że mamy wrażenie jakbyśmy wiedzieli o niej wszystko. To oczywiście lekka przesada, ale przecież i tak mamy tutaj do czynienia z tytułem kultowym. Niemniej uważamy, że sprawdzenie gry na własnej skórze, jeszcze przed premierą, nie jest złym pomysłem. Szczególnie, że jej cena nie będzie odbiegała od nowych tytułów. Przecież Resident Evil 2 trzeba właśnie rozpatrywać w tej kategorii.

Dzieło powstało praktycznie od zera i choć fabularnie nie powinniśmy mieć tutaj żadnych rozbieżności z oryginałem, to niewykluczone, że twórcy zrobią graczom psikusa. Jesteśmy niemal pewni, że niektóre elementy ulegną zmianie, bo mogły się już odrobinę „zestarzeć”. W końcu w czasie kiedy oryginalne Resident Evil 2 wychodziło na rynek, gry projektowane były trochę inaczej, niż w dzisiejszych czasach. I nie mówimy tutaj tylko o ujęciach kamery czy niektórych rozwiązaniach związanych ze sterowaniem. Fabuła także prowadzona była inaczej, ale Resident Evil 2 powinno zostać tutaj niezmienione. Przynajmniej w głównych wątkach. Obserwując to, jakim zainteresowaniem cieszy się nadchodzący tytuł, nie wyobrażamy sobie, żeby trzecia część nie doczekała się podobnego zabiegu.

Edycja kolekcjonerska Resident Evil 2 będzie piękna, ale to zdzierstwo

Nemesis to też tytuł, który sporo namieszał na rynku i aż prosi się o to, żeby przenieść go na obecne konsole oraz PC-ty. Wyobraźmy sobie, jak przecudownie musiałoby to wyglądać z obecnymi możliwościami sprzętowymi. Na razie pozostaje nam cieszyć się z tego, że demo Resident Evil 2 pojawi się już 11 stycznia. I od razu na każdej z platform, czyli PlayStation, Xbox oraz PC. To jak, odliczamy godziny?

Nowe konsole, PC-ty oraz gry, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Capcom / PlayStation / YouTube

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...