Desire 200 – nowy budżetowiec od HTC

Tajwański producent zaprezentował smartfon dla mniej wymagających klientów, choć to określenie i tak nie jest trafne. Podzespoły urządzenia są zwyczajnie słabe, jednak HTC celuje w rynki rozwijające się, gdzie budżetowiec może zdobyć popularność.

htc-desire750x300

Desire 200 jest małym urządzeniem o wymiarach 107,7 x 60,8 x 11,9 mm, zaś wagę – 100g, możemy określić jako piórkową. Konsekwencją wymiarów jest zastosowanie ekranu o przekątnej 3.5 cala i rozdzielczości 320 x 480 pikseli. 

Smartfon jest napędzany jednordzeniowym Snapdragonem s1 o taktowaniu 1 GHz, co w połączeniu z 512 MB RAM nie ma szans na zapewnienie płynności. Możemy mieć nadzieję, że sam system będzie dobrze zoptymalizowany, co poprawiłoby wydajność.

Pamięć na jakiej można zapisywać dane została ograniczona do 4GB Flash, na szczęście z możliwością rozszerzenia o kartę microSD.

Wymienna bateria o pojemności 1230 mAh przy niewymagających podzespołach, powinna pozwolić na przyzwoity czas pracy na jednym ładowaniu.

Czymś, co powinno ucieszyć wielbicieli muzyki, może okazać się fakt zastosowania technologii Beats Audio. Ta ma za zadanie odpowiednie podbicie basu, lecz bez dokupienia „lepszych” słuchawek nie zauważymy dużej poprawy dźwięku.

http://www.youtube.com/watch?v=tkpOMVej0Zs

Tajwański producent postanowił potrzymać nas jeszcze w niepewności i na chwilę obecną nie podał daty wprowadzenia urządzenia na rynek, jak i jego przewidywanej ceny.

Dodaj komentarz

263 More posts in mobile category
Recommended for you
TikTok
TikTok zagrożeniem bezpieczeństwa? Według armii USA — tak

Żołnierze pełniący służbę dla Stanów Zjednoczonych nie powinni korzystać z aplikacji TikTok. Tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele...