Najcieńszy smartfon Huawei Ascend P6 zaprezentowany

Wczoraj na konferencji w Londynie Huawei pokazał nowe urządzenie. Słuchawka może zdobyć sporą popularność za sprawą smukłej obudowy. Ascend ma jedynie 6.18 mm grubości, co czyni go najcieńszym telefonem na rynku.  Jeśli dodamy do tego fakt, że wykonana jest w  całości z metalu zachowując wagę 120 gram,  propozycja wyróżnia się na tle konkurencji.

huwai750x300

Ekran – Obraz w rozdzielczości 1280 x 720 pikseli będzie wyświetlany na ekranie LCD o przekątnej 4,7 cala (312ppi). Nie można by się niczego przyczepić, gdyby nie zastosowana przestarzała technologia LCD. Jest to dość archaiczne rozwiązanie, stosowane już głównie w budżetowych produktach, a jak twierdzi Huawei P6 nie będzie się do nich zaliczać.

Aparat – Staje się coraz ważniejszym czynnikiem przy wyborze nowego urządzenia, dlatego też, Huawei wyposażył P6 w tylną kamerę 8 Mpix z matrycą BSI i przesłonie f/2.0, co ma pozwolić na zdjęcia makro z odległości kilku centymetrów.

Wydajność – W tym temacie możemy się spodziewać co najwyżej poprawnego funkcjonowania elementów systemu. Smartfon będzie napędzany czterordzeniowym procesorem o taktowaniu 1.5 GHz. Pamięć RAM jest przyzwoita, gdyż mówimy tutaj o 2 GB. Użytkownik może też zapisać pliki na 8 GB pamięci Flash lub na karcie pamięci.

Bateria – Co prawda podawana w specyfikacji pojemność akumulatora nie zawsze przekłada się na długi czas pracy urządzenia na jednym ładowaniu, to zastosowanie baterii 2000 mAh możemy uznać za atut.

huasss750x300

System – Chiński producent zdecydował się umieścić P6 najnowszą dostępną wersje Androida Jelly Bean 4.2.2. Podobnie jak konkurencja, Huawei wprowadziło swoją autorską nakładkę Emotion UI, która wygląda naprawdę przyzwoicie.

http://www.youtube.com/watch?v=E75gTh3nK1k

Chińczycy starają się kłaść coraz większy nacisk na wygląd swoich urządzeń mobilnych i trzeba przyznać, że wychodzi im to nad wyraz dobrze. W moim odczuciu, smartfon wygląda zjawiskowo. Gdyby specyfikacja urządzenia była trochę mocniejsza, moglibyśmy mówić o próbie podjęcia walki z flagowcami innych producentów.

Dodaj komentarz

263 More posts in mobile category
Recommended for you
TikTok
TikTok zagrożeniem bezpieczeństwa? Według armii USA — tak

Żołnierze pełniący służbę dla Stanów Zjednoczonych nie powinni korzystać z aplikacji TikTok. Tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele...