You are here
Optima – czyli jak skutecznie zarządzać własną firmą ERP/MSP 

Optima – czyli jak skutecznie zarządzać własną firmą

Masz zamiar otworzyć własną firmę, a może już jesteś właścicielem mikro, małego lub średniego  przedsiębiorstwa? Marzy Ci się perfekcyjne zarządzanie firmą i podejmowanie zawsze trafnych decyzji? Chcesz zaoszczędzić swój czas, zdobyć nowych klientów i mieć dostęp do szczegółowych analiz danych dotyczących Twojej firmy? Jeśli tak, to jednym z najlepszych, dostępnych na rynku oprogramowań do zarządzania własną firmą jest OPTIMA od Comarch. Jak to wygląda?

comarch bum bum
System od  Comarch

Firma Comarch od założenia, czyli o 1994 rozwija się bardzo dynamicznie. Jest globalnym dostawcą biznesowych rozwiązań IT, któremu zaufało już ponad 85 tysięcy przedsiębiorstw w naszym kraju. To naprawdę dobry wynik.

Standardowo i online

System pozwala na obsługę wszelkiegorodzaju procesów biznesowych, od kompleksowej obsługi klientów poprzez operacje księgowe, po procedury kadrowo-płacowe. To co może wyróżniać Optimę na rynku, to całościowe podejście do problematyki zarządzania firmą, oraz fakt zapewnienia przedsiębiorstwu mierzalnych korzyści z wdrożenia systemu. Są dwie dostępne wersje Optimy na rynku: standardowa, zwana stacjonarną, którą firma instaluje na własnych zasobach sprzętowych oraz wersję online.

Moduły dla lepszej organizacji

CDM Optima to program składający się z modułów, dzięki którym bardzo łatwo można go rozbudować. Jest prosty w obsłudze, a wszystkie moduły są ze sobą zintegrowane, do tego istnieje tylko jedna baza danych, a więc wszystkie informacje wprowadza się do systemu tylko raz.
Najważniejsze moduły, które wchodzą w skład CDM Optimy to Fakturowanie, Handel z magazynem, CRM, Księgowość, Kadry i Płace. W zależności od tego co potrzebujemy w naszej firmie, możemy zakupywać moduły osobno, tak, żeby stworzyć idealny dla nas system zarządzania firmą.
comarch grafikaKadra kierownicza na pewno doceni takie narzędzie jak: Comarch ERP Optima Analizy Business Intelligence. Moduł ten pozwala skuteczniej zarządzać firmą, poprzez dostarczenie kompletnej i wiarygodniej informacji o każdej części biznesu. Dzięki niemu podejmowanie decyzji staje się łatwiejsze, obniżamy koszty pozyskiwania analiz oraz oszczędzamy czas. Dodatkowo moduł pozwala na prezentowanie raportów lub analiz w postaci tabel lub wykresów. W Comarch ERP Optima Analizy Bi jest dostępnych także ponad 100 gotowych raportów, dzięki którym można szybko uzyskać informacje i analizy o poniesionych kosztach, wysokości sprzedaży czy skuteczności uruchomienia nowych kanałów dystrybucji. Co więcej można samodzielnie  szybko zmienić raport, np. porównanie sprzedaży rok do roku z miesięcznej na kwartalną lub roczną.

Dodatki ułatwiające i sprzyjające rozwój firmy

Oprócz modułów wypisanych powyżej możemy także dokupić dodatki, takie jak: e-Sklep do prowadzenia swojego sklepu internetowego, iFaktury24 dla najprostszego wystawiania dokumentów handlowych, iBard czyli automatyczną kopię bezpieczeństwa firmowych danych.
optymalny-start 600x150
Jeśli potrzebujecie naprawdę dobrego programu do zarządzania firmą, to Optima będzie najlepszym rozwiązaniem. Całe oprogramowanie znajdziecie w naszym sklepie Vip Multimedia, ale zanim dojdzie do transakcji My przeprowadzimy pełną analizę by dobrać moduły oraz doradzimy odpowiednią konfigurację, by cały system był idealnie dopasowany do firmy i użytkownika. Dodatkowo oferujemy pełne wdrożenie Optimy do systemu, a także późniejszą obsługę oraz opiekę serwisową.

To co przemawia za tym oprogramowaniem to wysoka jakość rozwiązań, które proponuje Comarch.
 Potwierdzają to liczne nagrody, takie jak: Godło TERAZ POLSKA, rekomendacja Stowarzyszenia Księgowych w Polsce czy Winning Customers Award przyznane przez Microsoft oraz wiele firm, które współpracują z Comarch. To daje świadomość, że Polacy umieją naprawdę zrobić coś dobrze i to na skalę światową.

Jeśli jesteś zainteresowany oprogramowaniem lub posiadasz wątpliwości, to na wszystkie pytania odpowiedzą Ci nasi eksperci ds. oprogramowania Comarch Optima ERP, którzy dostępni są pod numerem telefonu: (22) 100-58-20, 667-961-171 (pn. – pt. od 8:00 do 16:00)  lub pod adresami e-mail: mpykacz@vipmultimedia.pl

Related posts

Leave a Comment