Deska toaletowa z AI

Deska toaletowa z AI – Xiaomi zadba o Twoje cztery litery

Przeszliśmy długą drogę do tego, żeby teraz sprawy higieny osobistej załatwiać szybko i sprawnie. Cały czas możemy jednak liczyć na coraz to nowsze usprawnienia, a w dobie Internetu Rzeczy, prędzej czy później musiało się to stać. Xiaomi niedługo zacznie sprzedawać nowy produkt. Deska toaletowa z AI trafić ma do klientów jeszcze w tym roku.

Deska toaletowa z AI

Nie jest chyba dla nikogo tajemnicą, że deski toaletowe mogą być czymś więcej, niż tylko kawałkiem plastiku czy drewna. Od dawna w Japonii można było spotkać sprzęty, które wyposażone były w między innymi system podgrzewania czy możliwość podłączenia wody. Ta woda służy oczywiście do podmywania części ciała, które podczas wizyty w toalecie mogą się pobrudzić. Pozwólcie, że na tym wyjaśnieniu poprzestaniemy. Co takiego wymyśliło więc Xiaomi?

Deska toaletowa z AI

Xiaomi to nie tylko producent smartfonów, choć na naszym rynku znany jest właśnie głównie z tego. To firma, która w swoim portfolio ma wyjątkowo dużo produktów, a te coraz częściej pojawiają się także poza granicami Chin. Wśród nic można znaleźć rzeczy, które idealnie nadają się do domu. Telewizory, odkurzacze czy właśnie deski toaletowe. Innymi słowy, jest to kompleksowe podejście do klienta. Kolejną innowacją, którą Xiaomi wprowadza do swojej zróżnicowanej oferty, jest inteligentna deska do toalety.

Można sobie zadać pytanie, czy jest to w ogóle potrzebne usprawnienie czegoś, co działa dobrze nawet bez funkcji podgrzewania? Xiaomi postawiło sobie za cel to, żeby w przyszłości każde urządzenie w domu mogło być kontrolowane za pomocą centralnej jednostki i asystenta głosowego. Pozwoliłoby to na spięcie wszystkich urządzeń AGD i RTV oraz obsługiwanie ich za pomocą jednej aplikacji. Jeżeli do tego dodamy funkcję Sztucznej Inteligencji, czyli Asystenta (XiaoAI – dostępny jedynie w języku chińskim), możemy mieć pewność, że nasze mieszkanie stanie się „inteligentne”. Widać deska toaletowa z AI jest kolejnym krokiem do tego, by ułatwić życie i codzienne sprawy.

Deska toaletowa z AI

Co potrafi inteligenta deska?

Warto zaznaczyć, że niektóre z projektów Xiaomi są finansowane z pomocą samych użytkowników. Nie inaczej jest i w tym wypadku, bo deska toaletowa z AI trafiła na platformę crowdfundingową. Jednak już dziś można powiedzieć, że jej realizacja dojdzie do skutku, bo fani marki chętnie sypnęli groszem. Pierwsze modele mają trafić do nich jeszcze w tym roku. Co jednak będzie potrafiła ta deska?

Standardowe opcje, które warto wymienić, to możliwość podgrzewania oraz podłączenia wody. Specjalny, wysuwany element ze spryskiwaczem można uruchomić z poziomu samej deski lub też… wydając polecenie głosów. Deska można podpiąć również pod aplikację MIJIA, gdzie będziemy sterować większością z dostępnych funkcji. No dobra, a gdzie ta Sztuczna Inteligencja? Otóż sama deska ma mieć także wbudowanego asystenta głosowego. Wydawanie mu poleceń (oczywiście w języku chińskim) to zapewne dość niecodzienne wydarzenie, ale widocznie tak ma wyglądać przyszłość.

Dodatkowo deska rozpoznaje osobę, która z niej korzysta. Pod warunkiem, że ta ma na sobie opaskę Mi Band. Zapisywane są ustawienia deski, które w momencie identyfikacji siadającego, są automatycznie wprowadzane. Sama deska została zaprojektowana tak, żeby siedzenie na niej było jak najbardziej komfortowe. Dodatkowo wyposażono ją także w pochłaniacze zapachu, a jakby tego było mało, stworzona została tak, żeby do minimum zlikwidować bakterie E.coli.

To już trzecia generacja inteligentnej deski klozetowej od Xiaomi. Tinymu Smart Toilet wycenione zostało na 1299 juanów, czyli około 710 złotych. Jednak zważywszy na to, że w Polsce poprzednia generacja potrafiła kosztować ponad 1000 złotych, trzeba się będzie przygotować na większy wydatek, jeżeli ktoś zdecyduje się na jej zakup z innych źródeł.

Smartfony, które pozwolą wam przeglądać internet, gdziekolwiek będzie się znajdować, kupicie w naszym sklepie internetowym.

Źródło: Xiaomi / Youpi / Gizmo China

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...