Zapowiedź wystawy Digital Dreamers

Już od jutra, w Muzeum Techniki i Przemysłu NOT w Warszawie można będzie odwiedzać wystawę Digital Dreamers, którą poświęcono historii polskich twórców gier. Wystawa będzie prezentowana od 16 stycznia do 15 marca 2016 roku.

Polski gamedev ma się dobrze, o czym świadczy istnienie ponad dwustu studiów, gdzie tworzone są gry. Rodzime produkcje rozpoznawane są na całym świecie, a niektóre z nich, jak np. Wiedźmin 3: Dziki Gon, zdobywają nagrody w prestiżowych konkursach.

Na wystawie Digital Dreamers będzie można dowiedzieć się, kto rozwijał branżę, w jakich okolicznościach, jakie były kultowe gry kiedyś i jakie produkcie uchodzą za takowe w dzisiejszych czasach. Dla chętnych przygotowano stanowiska, na których będzie można zagrać w wybrane polskie gry. Nie zabraknie produkcji retro.

Wystawę przygotowano dla Ministerstwa Spraw Zagranicznych, a odpowiada za nią Fundacja Indie Games. Będzie ona prezentowana w różnych krajach na świecie. Głównym partnerem Digital Dreamers jest cdp.pl. Wystawie będą towarzyszyły również inne wydarzenia, w tym Wielki Giermasz, na którym będzie można zakupić gry w atrakcyjnych cenach.

Więcej informacji: Muzeum Techniki i Przemysłu NOT

Źródło: Muzeum Techniki i Przemysłu NOT

____________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

Dodaj komentarz

249 More posts in Wydarzenia category
Recommended for you
CHAOS OGARNIA PILTOVER W NOWEJ MUZYCZNEJ PLATFORMÓWCE Choice Provisions

Premiera na Nintendo Switch oraz PC w przyszłym tygodniu, a na Netflix – już wkrótce...