selfie

Zaczęło się! Jest zakaz robienia selfie w Mumbaju

Moda na selfie trwa w najlepsze. Są już produkowane specjalne smartofny z lepszymi przednimi obiektywami. Niestety, wiele osób nie uważa podczas robienia tego typu zdjęć, co czasem kończy się tragicznie. Dlatego też władze Mumbaju wprowadziły zakaz robienia selfie.

selfie

Zakaz został wprowadzony po tym, jak osiemnastoletnia dziewczyna wpadła do morza i utonęła, próbując zrobić sobie zdjęcie. Wcześniej jeden z turystów potknął się, robiąc selfie pod Tadż Machal i również zginął. Władze Mumbaju wyznaczyły 15 stref, w których nie można robić sobie tego typu zdjęć. W tych miejscach zostały poustawiane znaki, a policja została zmobilizowana do upominania  turystów. Niestety nie stworzono żadnego przepisu prawnego i na razie można jedynie zwracać uwagę ludziom. Wydaje mi się, że niebawem się to zmieni, bowiem liczba ofiar selfie jest coraz większa.

W sieci można znaleźć już całe kompilacje filmików, zrobionych podczas nieudanego zdjęcia „z rąsi”. Są też selfie z miejsc, w które ciężko się dostać, a co dopiero pstrykać tam fotkę. Głupota ludzka czasem nie ma granic i chęć zabłyśnięcia przed znajomymi w sieci jest większa od rozsądku. Niejednokrotnie wpadki podczas robienia sobie takich zdjęć wynikają z niezdarności osób fotografujących.

Wcześniej czy później wejdą w życie jakieś przepisy dotyczące selfie. Za drony władze wzięły się o wiele szybciej, ponieważ stwarzają realne zagrożenie dla osób trzecich. W przypadku selfie na niebezpieczeństwo można narazić tylko siebie. Brzmi to nieco komicznie, kiedy słyszymy, że ktoś ginie, pstrykając sobie fotkę. Z drugiej strony to jest tragedia. Zastawia mnie, do ilu nieszczęść musi jeszcze dojść, aby ludzie się w tej kwestii opamiętali.

 

źródło: BBC

 

____________________

 

Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszego sklepu pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.

 

Dodaj komentarz

6485 More posts in News category
Recommended for you
Wyjątkowe telewizory dla osób ceniących klasę i mocne brzmienie

Idealny obraz pełen detali, rozbudowany system audio zaprojektowany przez Bowers & Wilkins oraz wyjątkowe wzornictwo...