Dissonance – powrót do przeszłości studia Pixel Melancholy

Oldschoolowy projekt nowopowstałego krakowskiego studia – Pixel Melancholy – Dissonance wylądował na platformie crowdfoundingowej indieGoGo. Chcesz wspomóc Twórców?

„Dissonance”, to nic innego, jak side-scroller, osadzony w mrocznym, pixelowym świecie 2D, inspirowany grami retro i nie chodzi tutaj wyłącznie o styl graficzny, ale i poziom trudności, który w starszych produkcjach bywał naprawdę wymagający.

O swoim produkcie zdecydowali się powiedzieć parę słów twórcy tytułu:

– „Dissonance to gra, która pozwoli Wam wrócić do czasów, gdy przy starym telewizorze CRT żył NES i SNES! Jednak to, czego tak naprawdę chcemy Wam dostarczyć to przygoda, na której rozwój i historię wpływ będą miały moralne wybory gracza. Z jednej strony – próba uratowania świata – z drugiej jednak – odnalezienie samego siebie i zbawienie dla swojej własnej duszy.”

Gra oferuje, aż cztery różne zakończenia, jednak aby poznać odpowiedzi na wszystkie pytania, należy utorować sobie drogę do epilogu zwieńczającego całą historię. Czy mechanizm zaczerpnięty z gatunku visual novel się sprawdzi na efekty będziemy musieli poczekać do czasu premiery gry?

„Dissonance” zmierza na następujące platformy sprzętowe: PC, PlayStation 4, Wii U oraz kieszonsolki PS Vita i Nintendo 3DS. Jak możemy zauważyć, gra przedstawia się obiecująco. Zwłaszcza dla miłośników znacznie starszych produkcji. Jeśli spodobał wam się pomysł 1 października na platformie Indiegogo.com, wystartowała zbiórka pieniędzy na wspomniany tytuł. Twórcy oczekują pomocy finansowej, w kwocie 30 tysięcy dolarów. Akcja swój finał będzie mieć 30 listopada 2014roku. Na ten moment udało się uzbierać zawrotną sumę 11$. Macie jeszcze, trochę czasu na to, aby akcja zakończyła się pełnym sukcesem.

http://www.youtube.com/watch?v=TsiT89pTTw8

Więcej informacji, o „Dissonance” znajdziecie pod poniższymi adresami:

Źródło: Pixel Melancholy

 

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...