„Podążaj za śladem, odkryj sekret.” – czyli nowa zajawka twórców Wiedźmina

Dla wszystkich fanów Wiedźmina, studio CD Projekt przygotowało nową zajawkę, dostępną od 10 października na oficjalnej stronie gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Po dopisaniu do głównego adresu strony angielskiego wyrażenia the trail (czyli w tłumaczeniu: szlak, ślad, trop) pojawia się zapętlona animacja, którą internauci (wraz ze mną) próbują od kilku dni rozgryźć. Czy skutecznie? Czas pokaże.

Głównym hasłem, które od razu przyciąga uwagę, jest Podążaj za śladem, odkryj sekret. Pierwsze pytanie: jaką tajemnicę mają na myśli autorzy? Warto zwrócić uwagę na małe szczegóły widoczne na stronie. Twórcy postarali się i zaciekawili odbiorców – trudno jednoznacznie stwierdzić, czym jest główny przedmiot w centrum animacji, jak i pozostałe elementy – migocące jasno światełka czy roślina widoczna po prawej stronie. Internauci nie kryją się ze swoimi pomysłami: niektórzy sugerują, że centralny przedmiot to magiczny kryształ, inni, że rękojeść miecza. Mnie najbliżej do stwierdzenia o magicznym krysztale, który kształtem przypomina głowę kruka. Zaintrygowana wiedźminowską zagadką zerknęłam na jeden z ostatnich zwiastunów zatytułowany Miecz przeznaczenia

http://www.youtube.com/watch?v=WxrnGjUNDoc

Ostatnie sekundy animacji przedstawiają pole bitwy, na którym uciekająca postać atakuje nilfgaardzkiego oficera. Głowa żołnierza zostaje roztrzaskana przez magicznego czarnego kruka. Kim jest ta zakamuflowana osoba, władająca magią? Prawdopodobnie to Yennefer, znana z oryginalnej sagi Sapkowskiego. Elementy układanki wydają powoli składać się w całość… Animacja widoczna na stronie gry faktycznie przypomina pole bitwy, podobne do tego, które możemy zaobserwować w powyższym filmiku. Do tego dołączamy plamy bitewnych świateł, adekwatne do tych ze zwiastuna i… cóż, wygląda na to, że CD Projekt zapowiada nowy trailer CGI, którego główną bohaterką będzie Yennefer! Niestety, oprócz tych szczątkowych informacji nie można powiedzieć nic więcej – czyli chociażby to, kiedy możemy liczyć na publikację zapowiedzi. Fanatykom Wiedźmina pozostaje tylko cierpliwie poczekać… Miejmy nadzieję, że będzie warto!

 Źródło: CD Projekt

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...