Dlaczego warto monitorować własną stronę?

klodka750x300

Dla wielu osób usługa monitoringu strony WWW jest sprawą priorytetową, lecz nie dla wszystkich. Wiele serwisów internetowych jest pozbawionych tej prostej, a zarazem niezwykle skutecznej formy ochrony. Czym grozi taka ignorancja?

W najlepszym przypadku lekkimi przerwami w działaniu strony, które nie są rzadkim zjawiskiem. Administrator strony pozbawionej monitoringu często nie dowiaduję się o tym fakcie, a jeśli już to ze sporym opóźnieniem. Myślę, że otrzymanie powiadomienia o przerwaniu ciągłości transmisji byłoby wskazane prawda?

Wszelkie nieprawidłowości w funkcjonowaniu witryny nie przejdą niezauważone przez np. Zabbix. Natychmiastowa informacja o zdarzeniu, będzie jasnym sygnałem do podjęcia konkretnych działań, mających na celu usunięcie usterki.

Największym zagrożeniem jest atak hakera. Wspomniany Pan z przyjemnością może zainfekować komputer osoby, przeglądającej dodane przez nas treści. Mało tego, przy odrobinie chęci zmienić zdefiniowane przez nas sformułowania, ułatwiające znalezienie strony poprzez wyszukiwarki internetowe, co może skutkować zmniejszeniem oglądalności, a co często za tym idzie – zysków. Tego na pewno byśmy nie chcieli.

Biorąc pod uwagę tych kilka zagrożeń, a zapewniam, że wymieniliśmy tylko kilka z nich, zachęcam do skorzystania z popularnych metod monitoringu stron WWWWiecej możecie się dowiedzieć z www.blog.askomputer.pl

Dodaj komentarz

117 More posts in poradniki category
Recommended for you
Haptic Touch
Haptic Touch vs 3D Touch — jakie są różnice pomiędzy rozwiązaniami?

Haptic Touch, następca wcześniej stosowanego 3D Touch zadebiutował przy okazji premiery iPhone'a XR. Rozwiązanie trafiło...