You are here
Dobre nowiny ze świata Wiedźmina News 

Dobre nowiny ze świata Wiedźmina

Ach ten wspaniały CD Projekt Red, nie dość, że od kilku lat dostarcza nam przecudownych gier opartych na fabule najlepszej Polskiej serii fantasy, to jeszcze wprowadza przyjazną dla graczy politykę marketingową.

Logo324

Na czym polega to nowe podejście? Wczoraj Marcin Iwański, współzałożyciel firmy opublikował otwarty list, w którym przeczytamy między innymi: Pamiętamy jeszcze czasy, gdy np. nowa mapa do gry nie oznaczała konieczności sięgania do portfela. Świat się zmienił, rozumiemy jego biznesowe realia, ale uważamy, że to naprawdę nie musi oznaczać, że np. dodatkowy miecz czy zbroja dla konia muszą być płatne. Szczególnie że dosłownie przed chwilą zapłaciliśmy za całkiem nową grę. […] Aby podziękować Wam za zakup gry, każdy gracz, niezależnie od wersji gry, tj. platformy czy edycji, otrzyma 16 DLC za darmo.

Co to oznacza? Tekst ten należy traktować dosłownie, żadnych gwiazdek, żadnego pisma małymi literami. Po prostu każdy, kto zakupi Wiedźmina 3 gdziekolwiek na świecie i bez względu na platformę, otrzyma w prezencie 16 w pełni darmowych rozszerzeń do gry. Autorzy ujawniają ponadto, że pierwsze dwa dodatki dostaniemy już następnego dnia po premierze, czyli 25 lutego. W ich skład wejdzie Temerski Rynsztunek oraz dodatkowe fryzury i brody dla Geralta. Kolejne DLC wydawane będą co tydzień, za każdym razem rozwijając grę o mniej lub bardziej znaczące elementy.

wiedz3 dlc

W czasach gdy za wszystko każe się nam słono płacić (dla przykładu można podać nieznośną wręcz politykę firmy odpowiedzialnej za Company of Heroes 2, w której za każdą „pierdołę”, typu kilku nowych misji-wyzwań czy skórki dla czołgu, musimy dopłacać), takie podejście wydaje się zaskakujące, wszak dodatki typu DLC, tak jakby stworzone zostały, aby wydusić z graczy kilka dodatkowych groszy.

Podsumowując, nowa polityka CD Projekt RED jest warta uznania i prawdopodobnie będzie miała znaczący wpływ na liczbę sprzedanych egzemplarzy. Wielu z graczy, którzy zwykle pobierają gry z nielegalnych źródeł, zastanowi się dwa razy, zanim ukradnie tę produkcję, ponieważ nielegalne wersje nie będą miały możliwości uzyskania darmowych DLC.

Źródło: thewitcher.com

Related posts

Leave a Comment