You are here
Dobry debiut Death Stranding, ale CoD dalej niepokonane Gry konsole 

Dobry debiut Death Stranding, ale CoD dalej niepokonane

Okazuje się, że doby debiut Death Stranding w Wielkiej Brytanii nie był na tyle wystarczający, by zepchnąć z tronu Call of Duty Modern Warfare, które nie chce z niego zejść od momentu premiery. Najgłośniejsza premiera ostatnich miesięcy nie była w stanie zagrozić strzelance, która jest jak rozpędzony czołg. Co jeszcze dobrze się sprzedawało w ostatnim tygodniu?

Dobry debiut Death Stranding
Fot. Sony

Ten rok powoli zmierza już ku końcowi, a Sony zdaje się mieć powody do zadowolenia. Death Stranding to drugi, tak duży tytuł ekskluzywny, który doskonale poradził sobie w tygodniu swojego debiutu. Wprawdzie nie tak dobrze, jak można było sobie tego życzyć, ale zważywszy na to, że mówimy tutaj o produkcji… specyficznej, firma nie powinna mieć powodów do zmartwień. Zobaczymy, jak dzieło Kojimy będzie radziło sobie w kolejnych tygodniach.

Dobry debiut Death Stranding

Patrząc na to, jak ogromny marketing miało ostatnie dzieło Kojimy, dobry debiut Death Stranding nikogo nie powinien zbytnio dziwić. W końcu mówimy tutaj o czymś więcej, niż tylko kolejnej grze na PlayStation 4. Death Stranding stało się wydarzeniem i każdy gracz chociaż chciał zobaczyć, czy warto było czekać tyle lat na tytuł od legendarnego twórcy Metal Gear Solid. Produkcja zebrała w większości bardzo dobre oceny od redakcji branżowych, ale już sami gracze zdają się być mocno podzieleni.

Widać to na przykładzie ocen, które pojawiają się na MetaCritic, gdzie wchodząc w ostatnie przyznane punktacje, straszy bardzo dużo „0” oraz „1”. Zapewne Kojima był na to przygotowany, bo przecież jego produkcje nie są skierowane do wszystkich graczy i to trzeba wziąć pod uwagę. Oczywiście oceny zawiedzionych graczy to coś, co raczenie wpłynie na wyniki sprzedaży w kolejnych tygodniach. Nie zmienia to jednak tego, że dobry debiut Death Stranding na drugiej pozycji w zestawieniu, jest o 36 procent gorszy, niż ten, który na start osiągnęło Days Gone od Bend Studios.

Co się dobrze sprzedawało w UK?

Pierwsze miejsce już od kilku tygodni okupuje ostatnie Call of Duty i wygląda na to, że nie zamierza tej pozycji opuszczać. Widać, że praca, którą Activision włożyła w tą produkcję, procentuje. Dodajemy do tego, że wcześniejszy star gry mobilnej także musiał dołożyć do tego wyniku swoją cegiełkę. Doskonale radzi sobie także FIFA 20, która wylądowała na trzecim miejscu. Na liście pojawiła się także inna nowość, czyli ostatnie Need For Speed. Jak widać, gracze nie rzucili się na ten tytuł, ale jego piąta lokata to i tak dobry wynik. Cała lista prezentuje się następująco (wyniki za okres od 3 do 9 listopada):

  • Call of Duty: Modern Warfare
  • Death Stranding
  • FIFA 20
  • Luigi’s Mansion 3
  • Need for Speed: Heat
  • Mario Kart 8: Deluxe
  • Fortnite: Darkfire Bundle
  • Mario & Sonic At The Tokyo Olympic Games 2020
  • Minecraft
  • Plants vs Zombies: Battle for Neighborville

Nowe gry oraz konsole, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: GamesIndustry / Sony / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment