Dostaniemy Hoverboard od… Lexusa

Hoverboard to jeden z wynalazków, które wydają się niemożliwe do osiągnięcia dla dzisiejszej technologii pomimo, że marzenie od nim towarzyszy ludzkości od występu Marty’ego McFly na latającej desce w drugiej części Powrotu do Przyszłości.


Jakiś czas temu świat obiegł filmik promujący wchodzące na rynek hoverboardy, jednak ku rozczarowaniu mas do których trafiło nagranie, okazało się, że to tylko okrutny żart z okazji pierwszego kwietnia, a publika jak nie widziała latających desek, tak ich nie ujrzy. Ba, podobny żart zrobił nawet już w 1989 roku Robert Zemeckis, reżyser Powrotu do Przyszłości twierdząc, że hoverboardy użyte w filmie to funkcjonujące modele. Wynika z tego jeden morał: hoverboard to niesamowicie pożądany przez ludzi wynalazek, jednak jego stworzenie to swego rodzaju technologiczne Shangri-La – legenda zbyt piękna, aby była prawdziwa. Od czasu do czasu temat hoverboardów powraca wraz z kolejnymi żartami lub nieudanymi próbami różnych producentów.

http://www.youtube.com/watch?v=7zTCgMPZRuo

Najbliżej do funkcjonującego hoverboardu było MagBoard, która dzięki technologii rozwiniętej na Uniwersytecie w Paryżu wykorzystywała superprzewodnik chłodzony ciekłym azotem do osiągnięcia efektu Meissnera i tym samym unoszenia się nad metalową powierzchnią na ograniczonym torze. Tym razem do grona fanów teorii spiskowych technologii i naiwnych wynalazców dołącza koncern Lexus, twierdząc, że w rzeczywistości są w stanie wyprodukować latającą deskę dostępną dla wszystkich. Co ciekawe hoverboard Lexusa wykorzystuje dokładnie ten sam efekt i podobne chłodzenie do uniesienia człowieka, jednak jej modyfikacja ma pozwolić na znacznie większą swobodę, choć użytkownik nadal będzie potrzebował metalowego podłoża do tego, aby się unosić. Czy czekają nas stalowe skateparki, abyśmy mieli możliwość polatać? Nawet jeśli tak, myślę, że sam koncept hoverboardu przyciągnie tłumy chętnych. Ponadto Powrót do Przyszłości rzadko się myli, jeśli chodzi o przewidywanie tego co nastąpi, a Marty McFly latał na hoverboardzie właśnie w 2015 roku.

Źródło: engadget

 

___________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz

zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

 

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...