Sprzedaż owoców morza od Nintendo przekroczyła milion egzemplarzy

„Nintendo” od lat podąża wybraną przez siebie drogą, nie zważając na panujące trendy i stawiając na własne autorskie pomysły. Często z sukcesem. Nie inaczej było w przypadku najnowszej marki japońskiego koncernu, „tęczowej” strzelanki sieciowej –  „Splatoon”.

„Big N” na swoim twitterowym koncie pochwaliło się wynikami sprzedaży produkcji o kałamarnicach. „Splatton” okazał się tytułem ciepło przyjętym zarówno przez branżowe media (na serwisie „Metacritic” gra uzyskała 81/100 metapunktów), jak i zwykłych graczy. Fani „Nintendo” postanowili nagrodzić wersje przeznaczoną na konsole Wii U i w niecały miesiąc od premiery gry, ta osiągnęła świetne wyniki sprzedaży.

„Splatoon” sprzedał się w ilości jednego miliona egzemplarzy. Najwięcej miłośników gra znalazła w obu Amerykach – 476 tysięcy sprzedanych egzemplarzy. Na drugim miejscu uplasowała się Japonia – ponad 368 tysięcy sztuk. Podium zamyka rynek europejski, na którym tytuł trafił do rąk 230 tysięcy graczy. Stawkę zaś zamyka Australia ze skromnymi, w porównaniu do poprzednich rynków, 20 tysiącami sprzedanych kopii.

Od premiery Splatoon, która nastąpiła 29 maja, z radością obserwujemy, że tak wielu graczy rywalizuje w meczach sieciowych – stwierdza szef europejskiego oddziału „Nintendo” Satoru Shibata. – Jesteśmy zadowoleni z tej nowej gry na wyłączność Wii U. Z nadzieją zapatrujemy się na perspektywę udostępnienia jeszcze w tym roku kolejnych exclusive’ów na Wii U i 3DS-a – dodaje.

Osiągniecie gry jest dowodem na to, iż konsumenci są głodni nie tylko tytułów wręcz epatujących przemocą, a również takich, które są ich najzwyczajniej w świecie pozbawione. Jeśli chcecie osobiście sprawdzić, czy gra zasłużyła na taki wynik, zachęcamy do udziału w konkursie fotograficznym zorganizowanym przez firmę „Nintendo”, w którym wygrać możecie:

  • 1. miejsce – specjalna edycja gry „Splatoon” z figurką „Amiibo”;
  • 2. miejsce – gra „Splatoon” na „Wii U”;
  • 3. miejsce – figurka „Amiibo”, „Inkling Boy”.

http://www.youtube.com/watch?v=XHlgKMUePck

Miejmy nadzieję, że nowe projekty koncernu rodem z Kraju Kwitnącej Wiśni osiągną jeśli nie lepszy, to przynajmniej zbliżony sukces.

Źródło: Twitter

_____________________________________________________

Produkty marki „Splatoon” dostępne w naszym e-sklepie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...