google-for-windows-phone750x300

Duża aktualizacja Google Search dla Windows Phone

WOW – moja pierwsza reakcja na wieść o tym, że gigant z Mountain View postanowił zrobić cokolwiek dobrego dla użytkowników smartfonów pracujących pod kontrolą Windows Phone. Od wczoraj posiadacze słuchawek z mobilnymi okienkami otrzymali możliwość zaktualizowania wyszukiwarki Google.

google-for-windows-phone750x300

Patrząc na ostatnie działania twórcy Androida, takie jak blokowanie serwisu Youtube na Windows Phone, nie sposób oprzeć się wrażeniu, że firma zwyczajnie utrudnia życie miłośnikom Microsoftu. Dlatego też, bardzo zastanawiający jest fakt, wydania aktualizacji swojej przeglądarki na WP. Przyjrzyjmy się bliżej nowej wersji:

Pierwszą i chyba najistotniejszą funkcją jest oczywiście funkcja wyszukiwania głosowego. Działa to identycznie jak w przypadku iOS i Androida. Dzięki zaimplementowaniu tego rozwiązania, wyszukiwanie informacji stało się szybsze i przyjemniejsze.

W oficjalnej aplikacji brakowało jakże istotnej rzeczy, czyli autouzupełniania – podpowiedzi podczas wpisywania zapytania bywają naprawdę pomocne. Możliwe stało się też wyszukiwanie miejsce w pobliżu naszej aktualnej lokalizacji.

Opisywane zmiany nie są niczym przełomowym, ale jest szansa, że jest to zwiastun zmiany podejścia Google do systemu korporacji z Redmond.

Dodaj komentarz

236 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
Jak aplikacje w telefonie ułatwiają życie?

Smartfon ma dziś niemal każdy i to urządzenie, z którym mało kto się rozstaje. Towarzyszy...