qualcomm750x300

Qualcomm Toq – mamy konkurenta dla zegarka Samsung Galaxy Gear

Jak widać, moda na inteligentne zegarki nie przemija, wręcz przeciwnie. Kolejny producenci zapowiadają pojawienie się w ofertach smartwatch’y. Dziś do gry dołączył Qualcomm, wraz ze swoim TOQ.

qualcomm750x300

Zegarek od producenta, znanego ostatnio z produkcji mobilnych procesorów ma trafić do sprzedaży już 2 grudnia w cenie 349 dolarów.

Urządzenie będzie wyposażone w procesor ARM Cortex M3, taktowany z niewielką częstotliwością 200 MHz. To naprawdę mało, lecz do obsługi Androida w wersji 4.0 na 1.55 – calowym ekranie powinno wystarczyć.  Obraz będzie wyświetlany na kolorowej matrycy Mirasol (wielobarwny odpowiednik E-Ink) w rozdzielczości 288 x 192 pix.

Zegarek będzie odpowiednikiem drugiego ekranu smartfona, a dzięki połączeniu obydwu urządzeń poprzez Bluetooth, możliwe będzie odbieranie powiadomień oraz wykonywanie innych prostych czynności.

To czy nowy gadżet przyjmie się na rynku zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest cena, którą zdążyliśmy już poznać – niestety jest wysoka. Drugim będzie dostępność w wielu regionach. W tej kwestii producent jest dość tajemniczy. Na oficjalny komunikat na temat kanałów dystrybucji Qualcomm Toq prawdopodobnie przyjdzie nam poczekać aż do 2 grudnia.

Źródła: Toq.Qualcomm.com, Droid-Life.com.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...