Duże zwolnienia u Samsunga – czyżby kłopoty finansowe firmy?

Samsung zapowiedział, że w swoich centralach głównych zamierza zwolnić aż 10 000 pracowników. Skąd taka decyzja? Czyżby firmie się gorzej wiodło?

Podczas niedawnej konferencji prasowej na IFA, w której nasza redakcja miała przyjemność brać udział, jeszcze nic nie wskazywało na to, że południowokoreańska korporacja boryka się z jakimikolwiek problemami finansowymi. Informację, która właśnie wypłynęła, jako pierwszy podał cieszący się poważaniem dziennik „The Korea Economic Daily”, powołując się na swe źródła w firmie. W głównych centralach technologicznego giganta pracuje ok. 99 000 osób, oznaczałoby to, że Samsung żegna się aż z jedną dziesiątą swojego najważniejszego składu. Co więcej, prawdopodobnie koszty związane z pracownikami mają się zmniejszyć aż o połowę, więc można domniemywać, że przypuszczalnie tych, którzy pozostaną na stanowiskach, może czekać obniżka wynagrodzeń.

Szacuje się, że przedsiębiorstwo wygeneruje w tym roku ok. 166 mld dolarów obrotu (rok temu było to dla porównania ok. 171 mld dolarów, czyli odczuwalnie więcej), a i ta liczba nie jest pewna, bo przewiduje się, iż bardzo udaną końcówkę roku będzie miało Apple, prawdopodobnie w znacznej mierze kosztem właśnie południowokoreańskiego producenta. Ponadto coraz większym zagrożeniem stają się chińskie koncerny, z każdym rokiem zagarniające „większy kawałek tortu”. W tym wszystkim dobrą nowiną z pewnością jest to, że tego typu zawirowania nie powinny w jakikolwiek sposób negatywnie wpłynąć na klientów – zarówno jeśli chodzi o produkty, jak i świadczone usługi. Wręcz przeciwnie – ponieważ południowokoreańska marka tak mocno zdaje się odczuwać oddech konkurencji na swoich plecach, możemy się spodziewać, że raczej skłoni ją to do oferowania nam produktów jeszcze lepszych i atrakcyjniejszych.

Źródło : The Korea Economic Daily, Bloomberg.

___________________

Zapraszamy do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...