v10 750x300 1

Dwa wyświetlacze w nowym LG

Patrząc na to, co planuje wprowadzić do swojej oferty LG, dochodzimy do wniosku, że rynek smartfonów potrzebuje zmiany. Producenci dotarli do ściany, którą teraz próbują przebić wszelkimi możliwymi sposobami. Tak jak w przypadku LG V10 oraz jego dwóch wyświetlaczy.

 
v10 750x300 1
Koreański producent zaskakuje nas ostatnio swoimi decyzjami. Na początku tygodnia LG pokazało smartfona, który nijak nie pasował do tego, do czego byliśmy przyzwyczajeni. LG Class, bo o nim mowa, trafi wprawdzie tylko na rodzimy rynek producenta, ale jest pewnym ewenementem w portfolio LG. Metalowa obudowa, kiepski design, malutki akumulator (2050 mAh przy 5 calowym ekranie) oraz cena zwalająca z nóg. Za typowego średniaka przyszłoby nam zapłacić ponad 1200 złotych.
Pocieszające jest to, że LG Class nie trafi na inne rynki i tym samym producent nie zepsuje sobie zbytnio wypracowanej przez lata pozycji. Pytanie tylko, co stanie się, gdy na rynek wejdzie smartfon ukryty pod nazwą V10. Do tej pory LG skrzętnie ukrywało nowy model słuchawki, ale gdy do sieci wyciekły pierwsze rendery, okazało się, że miało ku temu powód. LG V10 będzie miało dwa wyświetlacze!
 
v10 750x300 2
I nie mówimy tutaj o takim zastosowaniu, jak w przypadku YotaPhone, gdzie drugi wyświetlacz znajdował się na tylnym panelu. LG postanowiło dodać niewielki pasek, który umiejscowiło w górnej części ekranu. Tuż obok przedniej kamery znalazło się więc miejsce na dodatkowe ikony aplikacji. Jest to rozwiązanie podobne do tego, które wykorzystał Samsung przy zakrzywionym ekranie. W V10, ekran główny będzie miał przekątną 5,7 cala (QHD, 2560×1140 px), czyli całkiem potężną. Czy w takim razie potrzebne było takie udziwnianie jak drugi wyświetlacz? Niekoniecznie, ale z pewnością jest to ciekawostka.
Samo LG V10 będzie miało na pokładzie procesor Qualcomm Snapdragon 808, 3 GB RAM oraz 64 GB pamięci dla użytkownika. Aparat główny wyposażono w matrycę 16 Mpix oraz laserowy autofocus. Sam design V10 wygląda przyzwoicie. Na tylnym panelu, oprócz obiektywu, znalazło się miejsce na przycisk i wygląda na to, że boki urządzenia pozostaną zupełnie gładkie.
Kiedy zadebiutuje LG V10? Tego jeszcze nie wiadomo, ale prawdopodobnie więcej dowiemy się 1 października po konferencji.
Źródło: PhoneArena
Fot: jw.
_______________
Po smartfony od LG zapraszamy pod ten adres.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...