Samsung15TB 750x300 1

Dysk od Samsunga o pojemności 15TB

Ciągle brakuje ci miejsca na dysku? Kolejne GB pamięci znikają w niekontrolowany sposób i co kilka miesięcy musisz robić solidny przesiew? Samsung przychodzi z pomocą. Wprawdzie nie tobie, szary użytkowniku, ale nie trać nadziei.

Samsung15TB 750x300 1

Producent właśnie wprowadza na rynek swój nowy dysk SSD, którego pojemność może przyprawić o zawrót głowy. W końcu, jak dużo można zmieścić miejsca w 2,5 calowym pudełku? Okazuje się, że bardzo dużo, bo aż 15 TB. SSD PM1633a zapowiedziany został w zeszłym roku i choć wszyscy, którzy potrzebują dużo miejsca na dane czekali na niego z utęsknieniem, muszą uzbroić się w cierpliwość.

Dysk nie trafi niestety na sklepowe półki, a jedynie do firm, które zdecydują się zaufać producentowi. Więc pomysł, że bez problemu rozwiążemy swój problem z brakiem miejsca na dane, tak łatwo nie zostanie rozwiązany. Fakt, że dysk jest nowością, a jego rozmiar to fenomen, cena również nie należałaby do małych. Samsung jej niestety nie podał więc podejrzewamy, że jest znacznie wyższa niż możemy sobie wyobrazić.

Samsung15TB 750x300 2

PM1633a stworzono w specjalny sposób. Wewnątrz znajdują się 32 warstwy, każda stworzona z kości o pojemności 512 GB, które zostały „sklejone” z mniejszych kości V-NAND. Łącznie na dysku można zapisać 15,36TB, co wydaje się przestrzenią trudną do zapełnienia, jeżeli korzystamy z komputera jako zwykły użytkownik. Do tego PM1633a oferuje transfer o prędkości 1200 MB/s.

W przyszłości mają pojawić się także nowe dyski SSD o mniejszych pojemnościach i te powinny już trafić do ogólnej sprzedaży, a przynajmniej na to liczymy. Linia powiększy się o dyski z pojemnościami 1,92TB, 3,84TB, 7,68TB oraz 480GB, 960GB.

Źródło: Samsung
Fot: jw.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku. 

Dodaj komentarz

560 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...