Dysk od Samsunga o pojemności 15TB

Ciągle brakuje ci miejsca na dysku? Kolejne GB pamięci znikają w niekontrolowany sposób i co kilka miesięcy musisz robić solidny przesiew? Samsung przychodzi z pomocą. Wprawdzie nie tobie, szary użytkowniku, ale nie trać nadziei.

Samsung15TB 750x300 1

Producent właśnie wprowadza na rynek swój nowy dysk SSD, którego pojemność może przyprawić o zawrót głowy. W końcu, jak dużo można zmieścić miejsca w 2,5 calowym pudełku? Okazuje się, że bardzo dużo, bo aż 15 TB. SSD PM1633a zapowiedziany został w zeszłym roku i choć wszyscy, którzy potrzebują dużo miejsca na dane czekali na niego z utęsknieniem, muszą uzbroić się w cierpliwość.

Dysk nie trafi niestety na sklepowe półki, a jedynie do firm, które zdecydują się zaufać producentowi. Więc pomysł, że bez problemu rozwiążemy swój problem z brakiem miejsca na dane, tak łatwo nie zostanie rozwiązany. Fakt, że dysk jest nowością, a jego rozmiar to fenomen, cena również nie należałaby do małych. Samsung jej niestety nie podał więc podejrzewamy, że jest znacznie wyższa niż możemy sobie wyobrazić.

Samsung15TB 750x300 2

PM1633a stworzono w specjalny sposób. Wewnątrz znajdują się 32 warstwy, każda stworzona z kości o pojemności 512 GB, które zostały „sklejone” z mniejszych kości V-NAND. Łącznie na dysku można zapisać 15,36TB, co wydaje się przestrzenią trudną do zapełnienia, jeżeli korzystamy z komputera jako zwykły użytkownik. Do tego PM1633a oferuje transfer o prędkości 1200 MB/s.

W przyszłości mają pojawić się także nowe dyski SSD o mniejszych pojemnościach i te powinny już trafić do ogólnej sprzedaży, a przynajmniej na to liczymy. Linia powiększy się o dyski z pojemnościami 1,92TB, 3,84TB, 7,68TB oraz 480GB, 960GB.

Źródło: Samsung
Fot: jw.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

558 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
cyberprzestępczość
Komputery kwantowe – nadzieja czy zagrożenie cyberbezpieczeństwa?

Wyścig do stworzenia pierwszego powszechnie stosowanego komputera kwantowego trwa - być może wkrótce poznamy producenta,...