Pokkén Tournament jako jeszcze bardziej realistyczna bijatyka

Z okazji 20-lecia Pokemonów twórcy zasypują nas produktami z tymi sympatycznymi stworkami. Jednym z nich jest gra Pokkén Tournament, która zadebiutuje na konsoli Wii U już 18 marca.

27 lutego minęło 20 lat od momentu, kiedy wymyślone przez Satoshiego Tajiri Pokemony zawojowały świat. Pomysł na nie zrodził się w głowie Japończyka z miłości do owadów. Stworki były dosłownie wszędzie, a produkty z ich podobiznami napędzały ogromną machinę biznesu. Coś, co się zaczęło musiało się też, niestety, skończyć i przy Pokemonach zostali jedynie zagorzali fani oraz gracze, bo tytuły ze stworkami podobają się ludziom w różnym wieku.

Ciężko jest powiedzieć czy okrągła, dwudziesta rocznica tę sytuację w jakikolwiek sposób zmieni. Wydaje mi się, że nie, co nie przeszkadza cieszyć się z nowych produkcji. Na pewno nie będzie takiego boomu, jaki mogliśmy obserwować te kilkadziesiąt lat wstecz. W 1996 roku, a więc w chwili debiutu na rynku gier Pokemon Red i Blue, ludzie urodzeni w moim pokoleniu mieli 10 lat, czyli tyle, ile w świecie gry o Pokach mają trenerzy, którzy wybierają stworka i ruszają w drogę, by skompletować Pokedex i stać się mistrzami.

Jedną z nowych gier, które związane są z Pokemonami, jest Pokkén Tournament. Tym, co wyróżnia ten tytuł, są osoby, które go tworzyły. Katsuhiro Harada znany jest z serii Tekken, zaś Masaakiego Hoshino można kojarzyć z kolejnej wielkiej serii, czyli Soul Calibura. Co zatem ludzie, pracujący dotychczas przy wielkich bijatykach, robią przy produkcji gry o Pokemonach? Po kolei.

W Pokkén Tournament przyjdzie graczom rywalizować o tytuł mistrza w regionie Ferrum, co może być sporą niespodzianką dla zagorzałych miłośników serii. Jest to bowiem debiut Ferrum, a, jak wiadomo, każdy nowy region przynosi szansę na pojawienie się nieznanych dotąd stworków. Tak będzie i w tym przypadku – po raz pierwszy pojawi się Shadow Mewtwo, którego będzie można zdobyć za pomocą limitowanej karty dołączonej do pierwszej partii produkcyjnej gry.

W Lidze Ferrum uczestniczyć można w trybie jednoosobowym, gdzie wraz z kolejnymi zwycięstwami odblokowywane będą nowe Pokemony, a liczba dostępnych plansz będzie się powiększać. Jeśli chodzi o rozgrywkę wieloosobową, to do wyboru pozostają tryby Local Battles oraz Online Battles, które dzielą się na mecze rankingowe (Rank Matches) i towarzyskie (Friendly Matches). Pierwsze z meczy pozwolą graczom na walkę z przeciwnikami z całego świata, których stawką będzie pozycja w rankingu. W przypadku meczy towarzyskich rywalizacja będzie możliwa przy użyciu kodów pojedynkowych (VS codes) lub Nintendo Network ID. Dwie gry Pokkén Tournament będzie też można połączyć ze sobą w jednej sieci lokalnej.

Nagrodą za wygrane bitwy będzie PokéZłoto, dzięki któremu będzie można zmienić wizerunek trenera. Kastomizacja jest akurat dość popularnym elementem bijatyk, w tym m.in. Tekkena, dlatego nie powinno dziwić pojawienie się jej również w tym tytule. Gra jest również kompatybilna ze wszystkimi amiibo, które odblokowują przedmioty w Pokkén Tournament.

Jak przystało na porządną bijatykę, do dyspozycji gracza pozostaje tryb ćwiczeniowy, czyli Practice Mode, w którym będzie można trenować do woli. Jest też dostępne Combo Dojo, gdzie poćwiczyć będzie można… combosy.

http://www.youtube.com/watch?v=69p_yJQyQtc&feature=youtu.be

No dobrze, a co z wymienionymi wcześniej panami Harada i Hoshino? Ich zdaniem bijatyka z Pokemonami powinna bardziej przypominać normalne mordobicie. Idąc tym tokiem rozumowanie animacja walki w grze jest bardzo realistyczna. Na grzbietach stworków można dostrzec kępki futra, zaś uderzenia odbierane są przez Pokemony jako bolesne. Dodanie realizmu do produkcji zrywa z wizerunkiem Poków jako słodkich stworków, a rozgrywka nie przypomina już kadrów z anime. Fani serii Tekken dopatrzą się w Pokkén Tournament także ciosów z tej właśnie serii. Choć dla Harady dodanie tego elementu do gry było na początku dziwne, to stwierdził on, że pasuje on do Pokemonów i tak już zostało.

Można chyba śmiało napisać, że jest na co czekać, bo, poza wymienionymi atrakcjami, mariaż Pokemonów z Tekkenem może wyglądać interesująco.

Więcej informacji znajduje się tutaj.

 

Źródło: Nintendo, Kotaku

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

 

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...