You are here
Dziel się momentami na Facebooku News 

Dziel się momentami na Facebooku

Rewolucja technologiczna i oddanie aparatu w ręce każdego, kto potrafi wcisnąć przycisk, przyczyniła się do tego, że trudno dziś znaleźć osobę, która nie posiada ogromnej bazy zdjęć. Tylko jak je segregować i co ważniejsze, jak znaleźć siebie samego na tysiącach fotografii? Facebook Moments rozwiązuje ten problem.

 
mo 750x300 1
Aplikacja dopiero co zagościła w sklepach GooglePlay oraz AppStore, ale niestety w naszym nadwiślańskim kraju nie będziemy mogli z niej korzystać. Przy odrobinie samozaparcia uda się ją wprawdzie ściągnąć na smartfona, ale to tyle. Pojawi się smutny komunikat, że niestety nie da się z niej skorzystać. Szkoda, choć po bliższym przyjrzeniu się temu, co zaproponował Facebook, odniesiemy wrażenie, że „gdzieś to już widzieliśmy”.
Tego, czy aplikacja Moments pojawi się w naszym kraju, niestety nie wiadomo. Czy mamy czego żałować? Dla osób, które z Facebooka korzystają na co dzień, jest to faktycznie nie najlepsza informacja. Moments ma bowiem w sobie kilka interesujących funkcji. Najistotniejsza wydaje się ta, która pozwala na odnajdywanie samego siebie na fotografiach naszych znajomych. Prawdopodobnie nieraz zdarzało się wam, że po koncercie czy grillu chcieliście od przyjaciół dostać zdjęcia z wami w roli głównej. Teraz przy pomocy Moments nie musielibyście się o nic dopraszać.
 
mo 750x300 2
Moments sam wyszuka waszą twarz w udostępnionych przez znajomych plikach z danego wydarzenia. Oczywiście, nie tyczy się to tylko nas. Aplikacja zasugeruje również naszych przyjaciół, którzy także znajdują się na zdjęciach, a my będziemy mogli to sami udostępnić. Znacznie ułatwi to zarządzanie fotografiami. Brzmi bardzo podobnie do tego, co zrobiło Google w Photos. Faktycznie, podobieństwa są ogromne, ale przewaga aplikacji od Facebooka jest taka, że niebieski portal przoduje w popularności jako medium społecznościowe.
Ciekawe jest to, że Moments działa niezależnie do Facebooka. Czyli możemy, ale nie musimy dzielić się naszymi zdjęciami z portalu, choć posiadanie konta na wyżej wymienionym jest już koniecznością. Wprawdzie Moments ma być sukcesywnie udostępniany poza granicami USA, ale szczegółów, póki co, brak.
Źródła: NewsroomFB
Fot: jw.
_____________________
Szeroki wybór telefonów komórkowych znajdziecie pod tym adresem.

Related posts

Leave a Comment