E-awizo na naszej Polskiej Poczcie!

Chyba wszyscy mamy jakieś złe wspomnienia z Poczta Polską. Listy lubią nie dochodzić, paczki się gubić, a wszystko okraszone długimi kolejkami i „przemiłymi” paniami w okienkach. Najwyraźniej nasza Poczta próbuje złamać tę złą renomę i wprowadza coraz to nowsze rozwiązania. Jednym z nich jest e-awizo.

POCZTA POLSKA logo

Poczta Polska od jakiegoś czasu wprowadza nowe systemu w ramach projektu eINFO, który pozwala na pozyskiwanie informacji związanych z przesyłkami pocztowymi droga elektroniczną. Jednym z tych systemów jest właśnie e-awizo.

Ma polegać na wysyłaniu e-maila lub SMS-a, który poinformuje odbiorcę o czekającej na niego przesyłki poleconej. Wiadomość będzie zawierać numer przesyłki, który będzie trzeba pokazać we wskazanej placówce by odebrać list, zarazem będzie potwierdzać tożsamość odbiorcy. Dodatkowo za pomocą systemu nadawca tez zostanie poinformowany o odbiorze przesyłki.

RTEmagicC PP 01.jpg

Żeby uruchomić e-awizo, wystarczy wpisać numer telefonu komórkowego lub adres e-mail na dowodzie nadania przesyłki, a informacja o statusie zostanie mu podania w momencie jego zmiany.

W momencie gdy jesteśmy odbiorcami, to musimy dołączyć do programu eINFO i wypełnić formularz, wskazując swoje dane oraz metodę otrzymywania powiadomień, a wszystko to złożyć na poczcie. Ciekawostką jest to, że już w przyszłym roku Poczta Polska uruchomi swój serwis internetowy, co ułatwi składanie wszelkich wniosków drogą elektroniczną. Umożliwi także sprawdzanie statusu przesyłek i historii ich nadań.

Wygląda na to, że Poczta Polska w końcu weszła w XXI wiek. Czekamy na następne udoskonalenia.

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...