tw 750x300

E-sport na żywo w YouTube

Gdy myślimy o filmikach w Internecie, pierwsze co przychodzi na myśl to YouTube. A w przypadku streamingu, szczególnie tego dotyczącego gier? Na myśl przychodzi Twitch, który jest bezapelacyjnym liderem rynku. Cóż, możliwe, że nie na długo.

 
tw 750x300
 
Patrząc na to, jak wielkim sukcesem były ostatnie zawody Intel Extreme Masters w Katowicach, nie dziwi fakt, że Google chciałby ugryźć kawałek tortu, jakim jest rynek streamingu gier. Przejęcie serwisu przez Giganta z Mountain View nie powiodło się i Twitch wylądował w rękach Amazona (za prawie miliard dolarów). Teraz część streamingu może zostać przekierowana na YouTube, a to za sprawą rozwijanej usługi Live.
Nie jest to jeszcze oficjalna informacja, a jak dobrze wiadomo, jeżeli coś nie pada bezpośrednio z ust giganta, trudno brać to na poważnie. Niemniej plotki o tym, że Google chce zainwestować i wejść w sferę streamingu dla graczy, są jak najbardziej uzasadnione. Świadczy o tym chociażby wspomniana wcześniej próba przejęcia Twitcha. To ogromny potencjał i aż dziwne, że dopiero teraz Google na poważnie zainteresowało się sprawą.
Ponoć do przygotowania bazy dla YouTube Live oddelegowano pięćdziesięciu inżynierów, którzy mają pracować nad uruchomieniem usługi. Ich specjalizacją ma być właśnie streaming gier na żywo. Patrząc trzeźwym okiem, byłoby to doskonałe posunięcie ze strony Google’a. YouTube, mimo swoich wad, cały czas pozostaje liderem na rynku video, a brak streamingu gier i wydarzeń e-sportowych, wydaje się ogromnym zaniedbaniem. Jeżeli wszystko pójdzie po myśli inżynierów z Google, ich udział w przedsięwzięciach e-sportowych może być ogromny. Zasoby oraz możliwości dotarcia do odbiorcy są gigantyczne, a chcąc wypromować nową usługę, mają ku temu idealne warunki.
Na potwierdzenie czy plotki okażą się prawdą, przyjdzie nam jeszcze poczekać. Idealnym terminem na ogłoszenie tego typu usługi wydają się targi E3, które odbędą się w lipcu na terenie Convention Center w Los Angeles. Bo gdzie indziej jak nie na największym na świecie branżowym wydarzeniu w dziedzinie gier.
Źródła: AndroidCentral
Fot: jw., youtube

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...