Enigma E2 Tripletorn Slide

Enigma E2 – tego telefonu nie podsłucha żaden kelner

Odkąd weszła w życie nowelizacja tzw. „ustawy inwigilacyjnej”, która znacznie rozszerzyła zakres, w jakim służby mogą uzyskać dostęp do naszych danych wzrosło zainteresowanie urządzeniami chroniącymi użytkowników przed podsłuchami czy szpiegowaniem. Swoją drugą młodość przeżywa także „Enigma E2” – telefon szyfrujący brytyjskiej firmy „Tripleton”.

Enigma E2 Tripletorn Slide

Z danych udostępnionych przez sieć sklepów detektywistycznych „Spy Shop” wynika, iż w I kwartale 2016 roku sprzedaż urządzeń służących tylko do podsłuchu wzrosła o 350 procent względem minionego roku. Wpływ na to mogła mieć nowelizacja ustawy o policji ułatwiająca służbom inwigilację obywateli, którzy zaczęli się obawiać o to, że ich tajemnice zostaną skradzione. Na szczęście istnieją technologie antyszpiegowskie, które są w stanie skutecznie chronić nasze poufne dane przed niepowołanym osobami.

Jednym z urządzeń, które idealnie się sprawdzi w tego typu zadaniach, jest dostępny na polskim rynku od trzech lat, lecz aktualnie przeżywający swoją drugą młodość telefon szyfrujący „Enigma E2” wyprodukowany przez brytyjską firmę „Tripletorn”. Pomimo tego, iż model wyceniony został na zwalającą z nóg kwotę 7869 złotych, to sprzedaje się całkiem nieźle. Według informacji uzyskanych od największej w Polsce sieci sklepów detektywistycznych „Spy Shop” nawet 30 egzemplarzy miesięcznie znajduje swoich nowych właścicieli, którzy niepokoją się o swoją prywatność.

Enigma E2 Screen 2

Wśród użytkowników brytyjskiego telefonu szeroką grupę stanowią osoby reprezentujące świat biznesu, które wiele ważnych decyzji czy informacji przekazują podczas rozmów telefonicznych, a jak dobrze wiemy, nie jest to najbezpieczniejsza forma komunikacji, dlatego warto korzystać z urządzeń oferujących szyfrowanie sprzętowe, inne niż to w modelach opartych o rozwiązania programowe.

Enigma E2” jest popularna wśród biznesmenów, którzy prowadzą negocjacji handlowe, przekazują poufne dane czy konsultują strategię firmy, to prezesi dużych firm, którzy walczą z konkurencją i cenią sobie dyskrecję – mówi Paweł Wujcikowski, właściciel największej w Polsce sieci sklepów detektywistycznych.

Brytyjski producent wyposażył „Enigmę” w prostą, klasyczną obudowę o wymiarach 116 × 50 × 14,65 mm oraz wadze 94 g, która nie wzbudza zainteresowania osób postronnych. Tym, co wyróżnia opisywany model od konkurencji, jest sposób autoryzacji połączenia, które odbywa się poprzez wymianę kluczy uwierzytelniających oraz zabezpieczona jest silnym, 2048-bitowym algorytmem „RSA”, który do dziś nie został złamany. Po poprawnej autoryzacji telefon nawiązuje połączenie dźwiękowe, które firma „Tripleton” zabezpieczyła innym algorytmem – „ASE” z kluczem o długości 256 bitów. Klucz jest generowany oddzielnie dla każdego nowego połączenia przy pomocy sprzętowego generatora liczb losowych. Specjalna karta SIM wykorzystująca opisywane wcześniej rozwiązania szyfrujące w przypadku ingerencji w nią oraz próby odczytania zapisanych na niej danych ulega procesowi autodestrukcji.

Enigma E2 Screen

„Enigma E2” oferuje 2.4-calowy wyświetlacz LCD TFT, wejście USB, 3-megapikselowy aparat cyfrowy, dyktafon, radio FM, interfejs Bluetooth, odtwarzacz multimediów oraz obsługę Internetu z gwarancją zabezpieczenia transferu danych. Litowo-jonowy akumulator o pojemności 930 mAh powinien zapewnić 4 godziny ciągłej rozmowy oraz do 180 godzin czuwania na jednym cyklu ładowania. Producent celowo zrezygnował z technologii Wi-Fi i aplikacji stale łączących się z siecią, dzięki czemu telefon bazujący na dwuetapowym szyfrowaniu sprzętowym jest jednym z najskuteczniejszych produktów służących do zabezpieczania rozmów telefonicznych dostępnych na rynku.

Jedyną wadą może być to, iż przeprowadzenie szyfrowanego połączenia wymaga użycia dwóch telefonów szyfrujących, które pracują w tym samym standardzie, a zatem obaj rozmówcy muszą używać „Enigmy E2”, aby nawiązać bezpieczne połączenie, gwarantujące poufność rozmowy. Jak jednak doskonale zdajemy sobie sprawę, poczucie bezpieczeństwa wymaga wysokiej ceny.

http://www.youtube.com/watch?v=ak0NfkStRa8

Więcej szczegółów o modelu „Enigma E2” uzyskacie, odwiedzając oficjalną stronę internetową firmy „Tripletorn”.

Źródło: Tripletorn.com, YouTube.com

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

560 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...