huawei5s 750x300 1

Enjoy 5S i problem Huawei

Jeszcze chwila i zaczniemy gubić się w nazwach smartfonów. Kilka miesięcy czy tygodni po premierze, klienci mogą dostać wersję S, Lite, Pro, XL czy Neo. Nie inaczej stało się w przypadku Huawei, które właśnie zapowiedziało Enjoy 5S.

 
huawei5s 750x300 1
Tak, Huawei Enjoy 5, które pojawiło się raptem dwa miesiące temu, dostało właśnie nową, a raczej odświeżoną wersje. Tylko, czy naprawdę trzeba było wypuszczać ją teraz, a nie dopracować pierwotny produkt? W przypadku smartfonów, zalewanie rynku coraz to nowszymi wersjami tych samych urządzeń, może doprowadzić do tego, że zdezorientowany klient wybierze innego producenta. Choć bardziej prawdopodobne jest to, że zdecyduje się po prostu na nowszy produkt.
Krótki odstęp czasowy, który dzieli od siebie Enjoy 5 oraz 5S, działa na niekorzyść Huawei. Smartfon trafi na rynek w chyba najlepszym dla sprzętów okresie, czyli świątecznej gorączce. To, że Enjoy 5 odpadnie w przedbiegach, jest raczej pewne. Oba telefony mają taki sam wyświetlacz IPS  LCD, czyli 5 cali z rozdzielczością 720×1280 px (294 ppi). Jednak Enjoy 5S jest minimalnie chudszy (9.7 na 7.6 mm) i węższy (71.8 na 71 mm). Przez to ekran zajmuje większą część przedniego panelu, choć przy takich wartościach, ludzkie oko i tak nie zauważy różnicy.
 
huawei5s 750x300 2
Procesor także uległ zmianie. Enjoy 5S napędzane jest teraz ośmiordzeniowym MediaTek MT6735T (1.5 GHz), a wspomagane przez układ graficzny Mali-T720MP3. Pamięć RAM oraz ta przeznaczona dla użytkownika nie uległy zmianie (2 oraz 16 GB). Pojawił się za to skaner linii papilarnych, który umieszczono na tylnym panelu tuż pod kamerą. Enjoy 5S dalej posiada funkcję dualSIM, microSD czy LTE (więcej pasm). Oba aparaty nie są może rewelacyjne (13 oraz 5 Mpix), ale w zupełności wystarczą do codziennego użytkowania.
Huawei Enjoy 5S jest smuklejszą, ulepszoną i lżejszą (135 g) wersją smartfona, ale nie ma nic za darmo. Przez odchudzenie, akumulator ma pojemność tylko 2200 mAh. Cena to około 190 dolarów. Huawei to teraz pierwsza liga, ale jeżeli nie przestanie postępować tak, jak w wypadku Enjoy 5 oraz 5S, może się to dla niego źle skończyć.
Źródło: GSMArena
Fot: jw.
____________________
Po najnowsze smartfony zapraszamy pod ten adres.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...