Noc Muzeów 2016 Epson slide

Epson oraz Galeria Milano łączą siły podczas Nocy Muzeów 2016

Już dziś w całej Polsce staruje kolejna edycja „Nocy Muzeów”. Wśród licznych atrakcji znajdzie się prezentacja multimedialna, będąca częścią projektu artystycznego „Radiologic”. Akcję wspiera firma „Epson”, która udostępniła na poczet pokazu projektor „3LCD Epson EB-Z8050W”. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 19:30 w „Galerii Milano” mieszczącej się na Rondzie Waszyngtona 2a w Warszawie.

Noc Muzeów 2016 Epson slide

Wszyscy miłośnicy muzeów doczekali się kolejnej edycji jednego z najważniejszych wydarzeń kulturalnych roku – „Nocy Muzeów”. W tym roku do eventu dołączyła firma „Epson”, która zaangażowała się w projekt „Radiologic”.

„Radiologic” zobaczycie w „Galerii Milano” i będzie to jedno z ciekawszych wydarzeń, w których możecie uczestniczyć podczas „Nocy Muzeów 2016”. Projekt opiera się na przetworzeniu unikalnego dla każdego miasta krajobrazu fal radiowych. Odbierane równolegle sygnały kilkunastu stacji radiowych stanowią materiał wyjściowy do manipulacji i przekształceń dokonywanych na żywo w czasie performensu. Jak nie trudno zgadnąć, podczas stołecznej „Nocy Muzeów” punktem wyjścia oraz „tworzywem” „Radiologic” będą odgłosy Warszawy.

Twórcą projektu jest Gil Kuno – artysta multimedialny, autor instalacji interaktywnych i muzyk, który prezentował swoje prace m.in. w „CSW Zamek Ujazdowski” Warszawa, „The National Art Center” w Tokio czy „The Hammer Museum” (Los Angeles). W „Galerii Milano” Kunowi towarzyszyć będzie Maciej Ożóg – teoretyk kultury i artysta dźwięku.

http://www.youtube.com/watch?v=7juqCm1q_g0

Start imprezy zaplanowano na godz. 19:30 wernisażem, podczas którego uczestnicy obejrzą pokaz filmów wideo, zdjęcia, obiekty oraz grafiki artysty. Po 20:30 możemy liczyć na koncert, który wspólnie zagrają Gil Kuno i Maciej Ożóg w ramach projektu „Radiologic”. Muzyków na scenie wesprą nowoczesne rozwiązania firmy „Epson” – prezentacje multimedialne wyświetlane będą z wykorzystaniem projektora „Epson EB-Z8050W”.

Co daje gwarancję znakomitych doznań wizualnych – projektor wyświetla obraz o rozdzielczości WUXGA (1280×800 pikseli), charakteryzujący się niesamowitym nasyceniem kolorów (CLO do 7.000 Lumen, dzięki systemowi podwójnych lamp) oraz doskonałej jakości obrazu (technologia Epson C2-Fine), dynamicznym kontrastem 5.000:1 oraz bogatą paletą barw (pokrywa standard DCI dla kina cyfrowego).

Wydarzenie:

Co: Radiologic – w ramach warszawskiej Nocy Muzeów;

Gdzie: Rondo Waszyngtona 2a, 03-910 Warszawa, Galeria Milano;

Kiedy: 14 maja 2016 r., godz. 19:30.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie tutaj. Szczegółowy program „Nocy Muzeów 2016” w Warszawie jest dostępny pod tym adresem.

Źródło: Warszawa.naszemiasto.pl, Epson, Galeria Milano, YouTube

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

249 More posts in Wydarzenia category
Recommended for you
CHAOS OGARNIA PILTOVER W NOWEJ MUZYCZNEJ PLATFORMÓWCE Choice Provisions

Premiera na Nintendo Switch oraz PC w przyszłym tygodniu, a na Netflix – już wkrótce...