You are here
Słaba bateria? Odinstaluj Facebooka News 

Słaba bateria? Odinstaluj Facebooka

Użytkujecie smartfony z Androidem i narzekacie na krótki czas pracy baterii na jednym ładowaniu? Mamy dla was świetną wiadomość – znamy powody ogromnego apetytu na akumulatory…

AFacebook Bateria 750x300

Tak, wiadomość jest świetna, gdyż pozwala nam zapoznać się z uproszczonymi powodami krótkiego czasu pracy baterii na jednym ładowaniu. Niestety, mamy również drugą informację, a ta niestety nie należy dobrych.

Winna jest aplikacja Facebooka

Androidowy klient niebieskiego serwisu społecznościowego nigdy nie należał do lekkich. Od pewnego czasu możemy go jednak nazywać prawdziwą kobyłą, której ociężałość działania potrafi wytrącić z równowagi wzorowego stoika. Wszystko przez zbyt dużą liczbę nowych funkcji, których wprowadzanie zdaje się nie mieć końca.

Jak nie trudno zgadnąć instalacja aplikacji na smartfonie z Androidem powoduje spadek jego wydajność. W niektórych przypadkach mówimy nawet o 15% obniżeniu sprawności, co przekłada się na niezbyt przyjemne odczucia z użytkowania sprzętu. Wydajność to nie wszystko – liczy się także bateria, która zwyczajnie nie radzi sobie z natłokiem procesów.

Serwis Tech World Zone poinformował o wynikach swoich testów, przeprowadzonych na smartfonie Nexus 6P, które miały na celu zbadanie wpływu aplikacji na wydajność oraz czas pracy akumulatora na jednym ładowaniu. Wnioski? Nie jest dobrze. FB okazuje się niezwykle zasobożernym programem, który skrzętnie ukrywa ślady swoich działań. Tak, nie wiedzieć czemu statystyki użycie energii wydają się dla Zuckerberga nader skromne. Manipulacja? Nie chcę nikogo oskarżać, ale coś jest na rzeczy.

Reasumując – zależy wam na baterii? Odinstalujcie FB.

Źródło: Twitter

 

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Related posts

Leave a Comment