fb750x300

Facebook Beta dla Windows Phone – gruntownie przebudowany

Właściwie wersja beta klienta najpopularniejszego serwisu społecznościowego to zupełnie nowy produkt, którego interfejs znacząco upodobnił się do tego z aplikacji z konkurencyjnych platform. Czy to dobrze?

fb750x300

Unifikacja designu aplikacji na poszczególnych systemach jest rzeczą ważną, wręcz potrzebną. Dzięki takim działaniom przesiadka na inny OS jest mniej bolesna. Jak widać Microsoft to zrozumiał i postanowił upodobnić wygląd Facebooka w swoim systemie do tego znanego z iOS oraz Androida.

Dlaczego ów odświeżona apka trafia najpierw do kanału Beta (ogólnodostępnego)? Odpowiedź jest prosta – koncern chce sprawdzić jak na zmiany zareagują użytkownicy. Ponadto należy pamiętać, że jest to wersja rozwojowa, a co za tym idzie możemy znaleźć w niej wiele błędów.

Z wyglądem nowego FB możecie zapoznać się na załączonej grafice. Na pierwszy rzut oka widać, że interfejs przypomina ten z innych platform, co akurat jest dla mnie plusem. Rozmieszczenie poszczególnych opcji jest tutaj znacznie wygodniejsze. Poza redesignem aplikacja może pochwalić się też większą stabilnością oraz szybkością działania.

Cieszy mnie niezmiernie, że Microsoft coraz większą wagę przykłada do swoich aplikacji. Dzięki temu szanse na przekonanie do siebie nowych userów się zwiększają. Nie znamy niestety terminu, w którym odświeżona apka wyjdzie z Bety. Niecierpliwi mogą zainstalować Facebook Beta z  tego źródła.

Źródło: WindowsPhone.com, Twitter.

Dodaj komentarz

263 More posts in mobile category
Recommended for you
TikTok
TikTok zagrożeniem bezpieczeństwa? Według armii USA — tak

Żołnierze pełniący służbę dla Stanów Zjednoczonych nie powinni korzystać z aplikacji TikTok. Tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele...