FBMessenger7500x300

Facebook Messenger i Spotify? Dzielenie się muzyką stało się jeszcze prostsze…

Komunikator od Zuckerberga został wzbogacony o nową, a co istotne niezwykle przydatną funkcję – dzielenie się muzyką z serwisu streamingowego Spotify. Zapomnijcie o kopiowaniu linków i późniejszym wklejaniu ich w rozmowy na Messengerze. Włodarze serwisu przygotowali dla swoich użytkowników znacznie prostszą metodę.

FBMessenger7500x300

Messenger to prawdziwy kombajn, co oczywiście ma swoje zalety – mnogość funkcji oraz dodatki w postaci rozmów wideo, naklejek, przesyłania plików czy zaimplementowanej ostatnio integracji z SMS-ami. Niestety, podobnie jak większość „rozbudowanych” narzędzi cierpi na problemy optymalizacyjne, przez co na słabszym sprzęcie możemy obserwować pokaz slajdów. Prawdę mówić nawet wyższa średnia półka oraz flagowce potrafią tu i ówdzie przyciąć.

Pomijając kwestię wydajności, Messengerowi należy się uznanie. Użyteczność aplikacji stoi na bardzo wysokim poziomie, dzięki czemu liczba czynności, jakie ten potrafi „uprościć” jest imponująca. Kiedy wydawało się, że programowi nie brakuje niczego, FB pokazał się, że w dalszym ciągu stawia na stały rozwój produktu. Na dowód otrzymaliśmy nową funkcję, pozwalającą w bardzo prosty sposób udostępnić pojedyncze utwory, albumy lub całe playlisty z serwisu Spotify. Zważając na popularność wspomnianej usługi, wiadomość ta powinna ucieszyć sporą grupę osób.

Spotify750x300

Umiejscowienie elementu odpowiedzialnego za dzielenie się wspomnianymi treściami multimedialnymi wydaje się wygodne, choć nie każdemu przypadnie do gustu. Chcąc skorzystać z opisywanej funkcji należy podczas konwersacji „tapnąć” checkbox odpowiedzialny za dodatki do Messengera, interesującą nas pozycję znajdziemy na samej górze.

Co ciekawe, opisywana opcja pojawiła się w „stabilnym” Messengerze, a nie jak to zazwyczaj bywa z nowymi funkcjami w wersji BETA. Otrzymaliście już stosowny update? Podzielcie się z nami wrażeniami z użytkowania.

Źródło: Theverge.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6488 More posts in News category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....