You are here
Messenger Lite, czyli odchudzony komunikator od Zuckerberga News 

Messenger Lite, czyli odchudzony komunikator od Zuckerberga

Ostatnie zmiany w Messengerze spowodowały, że użytkowanie przeładowanego funkcjami komunikatora stało się męczące. Na szczęście na horyzoncie pojawiła się alternatywa. Dodam – oficjalna.

Messenger Lite 750x300

Messenger to wspaniały komunikator i naprawdę ciężko byłoby mi teraz go porzucić. Udogodnienia, jakie oferuje w połączeniu z niezwykle bogatą bazą użytkowników czynią z jego narzędzie prawie idealne. Dlaczego prawie? Cóż, Zuckerberg na siłę próbuje zrobić z Messengera potężną platformę komunikacyjną, w efekcie czego aplikacja jest napompowana funkcjami. Cześć z nich jest przydatna, resztą zbędna i irytująca.

Jedno jest pewne – ogrom opcji i dodatków może uniemożliwić użytkowanie programu na smartfonach słabszych oraz tych niewykorzystujących szybkiej transmisji danych. Co w takim przypadku? Klapa, a przynajmniej do wczoraj…

W Google Play pojawiła się odchudzona wersja komunikatora, dedykowana rynkom takim jak Tunezja Sri Lanka, Wenezuela i Kenia. Co z Polską? Aplikacja nie jest widoczna (jeszcze) sklepie, ale nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby pobrać ją z zaufanego źródła – APKMirror.

Messenger Lite – lżejszy odpowiednik czy zwyczajny kastrat?

Wszystko zależy od tego, czego oczekujemy od komunikatora. Po instalacji czułem się lekko zaskoczony. Spodziewałem się ułomności i toporności, a otrzymałem całkiem przyjazny dla oka produkt, który działa po prostu świetnie. Czy  polecę go innym?

Z pewnością zarekomenduje go osobom starszym oraz tym korzystającym ze słabszych urządzeń. Entuzjaści prostoty i minimalizmu również powinny odnaleźć się w Messengerze Lite.

Pozostali, w tym ja uznają, że aplikacja jest zbyt uboga. Jeśli mam być szczery funkcjonalność ogranicza się do rozmów tekstowych, przesyłania linków i lajków. To koniec. Z chęcią przerzuciłbym się na nowy produkt, lecz brak dymków czatu i informacji o dostępności userów jest dla mnie nie do przeskoczenia. Jak będzie z wami?

Źródło: Facebook

 

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Related posts

Leave a Comment