Ze sklepu Microsoft znikają aplikacje i my wiemy dlaczego

Zasoby sklepu z aplikacjami dla systemów z rodziny Windows kurczą się i wygląda na to, że przeciągu najbliższych tygodni proces ten będzie postępował. Wiemy, gdzie leży wina.

Windows Store 750x300

Wina, jak zwykle leży pośrodku i na tym mógłbym zakończyć wpis. Wiem jednak, że temat wart jest zgłębienia, o czym przekonacie się za chwilę. Zacznijmy od tego, że właściciele repozytoriów z aplikacjami muszą dbać o ład i porządek weń panujący. Nie mam tu na myśli wyłącznie Microsoftu, lecz także Apple, Google i im podobne firmy. Jak wspomniane podmioty radzą sobie w kwestii ujarzmiania deweloperów? Różnie…

Poprzez „różnie” rozumiem spektrum sposobów mających na celu utrzymanie porządku w sklepie i wpłynięcie na zachowania deweloperów. Jedno działanie jest jednak wspólne dla wszystkich – mam tu na myśli dokument (każdy podmiot ma własny) regulujący zasady publikowania w repozytorium. Jak ma się to do znikających aplikacji?

Aplikację znikają przez lekkomyślność tudzież opieszałość twórców

Pierwszym winnym jest deweloper tworzący aplikację, który nie dostosował się do zasad stworzonych przez włodarzy sklepu w tym przypadku Windows Store. Mówiąc ściślej, na początku roku Microsoft zażądał, aby twórcy wnieśli do swoich produktów poprawki związane z ograniczeniami wiekowymi dotyczącymi poszczególnych regionów. Niby proste, ale wielu programistów pokpiło sprawę, zwyczajnie o niej zapominając.

Podejrzewam, że w niektórych przypadkach lekceważenie zaleceń było celowe, gdyż platforma giganta z Redmond nie jest miejscem atrakcyjnym dla deweloperów, a co za tym idzie – ci nie chcą poświęcać jej zbyt wiele czasu. Kto na tym straci? User końcowy… jak zwykle.

Drugim winnym jest sam Microsoft

Naprawdę rozumiem, że firma musi w pewnym stopniu uporządkować sklep z aplikacjami, ale biorąc pod uwagę jego małą popularność i jakość zamieszczanych tam produktów powinna deweloperów przyciągać, a nie odstraszać restrykcjami.

Skoro sam gigant nie przekonuje twórców, ci odpuszczą sobie udział okienkach skupiając się na innych platformach. Użytkownicy stracą produkt, zaś gigant z  Redmond kasę. Nie wiem co gorsze..

Źródła: Microsoft, Twitter

 

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...