You are here
Facebook oberwał. Zuckerberg zapłaci 5 mld dolarów grzywny artykuły News 

Facebook oberwał. Zuckerberg zapłaci 5 mld dolarów grzywny

Branżowe zagraniczne media informują o rzekomej ugodzie pomiędzy Facebookiem i Federalną Komisją Handlu, która miałaby zakończyć temat wycieku danych do Cambridge Analytica. W grę wchodzi kwota 5 mld dolarów.

Wiadomości na Messengerze
fot. Facebook

Informacja została opublikowana przez kilka serwisów, ale istotne dla sprawy jest to, że mówimy o szanowanych tytułach takich jak Wall Street Journal. Oznacza to, że doniesienie możemy bez większych obaw potraktować jako pewnik. Czuję, że potwierdzenie spawy przez Facebooka jest tylko kwestią czasu.

Facebook zapłaci 5 mld dolarów kary

Mimo że Zuckerberg stara się wdrażać narzędzia związane z poprawą prywatności użytkowników, negatywna (w tej kwestii) historia serwisu rzutuje na jego postrzeganie przez przeróżne instytucje. Przez wielokrotnie afery z wyciekami danych, z Cambridge Analytica na czele, firma boryka się z amerykańskimi urzędami. Po przesłuchaniach przez Kongres Stanów Zjednoczonych, FB znalazł się na tapecie Federalnej Komisji Handlu.

Wszystko wskazuje na to, że Zuckerberg porozumiał się ze wspomnianą komisją i wstępnie zgodził się na zapłatę kary pieniężnej wynoszącej 5 mln dolarów. Biorąc pod uwagę to, że Facebook zanotował w ostatnim kwartale przychód 15,1 mld dolarów, kara okazałaby się dotkliwa. Dodatkowo, byłaby to największa grzywna nałożona przez FTC w historii. Dotychczas najwyższa forma kary zamykała się w kwocie 22,5 mln dolarów, którą gigant z Mountain View musiał zapłacić w 2012 roku.

Z Facebooka skorzystacie na smartfonach, tabletach oraz komputerach dostępnych na Vipelektrogadzet.

Źródło: The VergeWall Street Journal

Related posts

Leave a Comment