You are here
Facebook pokaże ci ile czasu spędzasz w serwisie artykuły News 

Facebook pokaże ci ile czasu spędzasz w serwisie

Zapanowała nowa moda na udostępnianie statystyk z informacjami o czasie spędzonym na konsumpcji treści multimedialnych. Swoje wersje pokazali już Google oraz Apple, teraz przyszła kolej na Facebook. Czego dokładnie dowiemy się z rzeczonego “raportu” oraz, jak może on pomóc nam w zachowaniu równowagi pomiędzy realnym a wirtualnym życiem?

Facebook

Redaktorzy serwisu Tech Crunch odkryli, że Zuckerberg szykuje nowość w postaci aplikacji pozwalającej zapoznać się z dokładnym czasem, jaki spędzamy w serwisie FB. O narzędziu nie wiemy niestety zbyt wiele, jednak prace nad nim potwierdził sam rzecznik Facebooka.

Facebook udostępni informacje o czasie z nim spędzonym

Warto zaznaczyć, że rozwiązanie odnosi się wyłącznie do aplikacji mobilnych dla systemów z rodziny Android oraz iOS. Czy powstanie webowy odpowiednik statystyk, pokaże czas. Rzeczony program pozwoli nam zapoznać się z informacją o czasie spędzonym na przeglądaniu postów, klikaniu lajków oraz udostępnianiu materiałów dostępnych na FB. Choć uważam, że wiedza ta jest istotna dla użytkownika, przeraża mnie to, że nie jesteśmy w stanie lub zwyczajnie nie chcemy świadomie ograniczać aktywności w serwisie.

Facebook

Rzecznik serwisu w odpowiedzi na pytania Tech Crunch stwierdził, że Facebook zawsze pracuje nad nowymi sposobami, pozwalającymi użytkownikom spędzać czas w sposób “dobry”. Brzmi to nieco zabawnie, gdyż poza wartością dodaną, FB dostarcza nam niesamowite ilości śmieciowego kontentu. Niekiedy przeglądając strumień aktywności, zachodzę w głowę nad tym, jak ludzie marnują czas. Udostępnienie im statystyk może pomóc otworzyć i oczy.

Na koniec dodam tylko, że nie ma większego sensu w demonizowaniu Facebooka. Serwis sam w sobie może przynosić korzyści, pomagać w pracy, a także zrzeszać grupy użytkowników w słusznych inicjatywach. Należy jednak korzystać z jego dobrodziejstwa z rozwagą.

Źródło: Techcrunch

Related posts

Leave a Comment