You are here
FaceTime w iOS 13 „naprawi” wasze oczy artykuły mobile News 

FaceTime w iOS 13 „naprawi” wasze oczy

Najnowsza wersja oprogramowania iOS 13 beta 3 zawiera jedną szalenie przydatną funkcję aplikacji FaceTime. Dzięki niej wideorozmowy pozbędą się najbardziej irytującego problemu, z jakim mają do czynienia użytkownicy.

FaceTime
fot. Apple

Niespecjalnie przepadam za wideorozmowami w aplikacji Messenger, gdyż jakość połączenia jest, mówiąc szczerze, mizerna. Nie dzieje się tak zawsze, ale kilkukrotne pojawienie się problemu przy każdorazowej próbie, skutecznie zniechęca do rozwiązania. Niemniej, funkcja sama w sobie jest genialna i chętnie korzystam z niej za pośrednictwem usługi FaceTime. Czy narzędzie od Apple jest pozbawione wad? Nie, ale wszystko wskazuje na to, że już niebawem będzie.

FaceTime Attention Correction trafia do iOS 13

Jeśli korzystacie z funkcji wideorozmów, z pewnością irytuje was problem związany z kierunkiem wzroku rozmówcy. Otóż najczęściej patrzymy nie w obiektyw, lecz na ekran prezentujący nam wizerunek drugiej osoby. Problem w tym, że odznacza się to wrażeniem braku skupienia rozmówcy na waszej osobie. Wszystko przez gałki oczne. Apple postanowiło wziąć się za rzeczoną kwestię. Pierwsze efekty możemy zobaczyć w najnowszej becie oprogramowania iOS 13.

Preinstalowana na iPhone’ach aplikacja FaceTime to tak naprawdę komunikator pozwalający prowadzić wideorozmowy. Do programu zawitała właśnie funkcja Attention Correction, której głównym celem jest korekcja „kierunku wzroku rozmówcy”. Skorzystanie z rozwiązania może pomóc utrzymywać wrażenie skupienia uwagi na drugiej osobie. Proste i genialne, ale z naturalnością nie ma to za wiele wspólnego.

Istotą wideorozmów jest to, że pozwalają one przekazywać na żywo emocje i gesty drugiej strony. Ingerencja w wizualną stronę aplikacji może nieco kłócić się z rzeczoną ideą. Z drugiej strony, jeśli spojrzymy na ogrom filtrów dostępnych w Messengerze czy Snapchacie, szybko zdamy sobie sprawę z tego, że naturalność nie jest dziś szczególnie pożądaną cechą.

Jeśli chcecie przetestować rozwiązanie na własnym wzroku, sprawdźcie naszą instrukcję instalacji iOS 13. System ten jest zgodny z wieloma iPhone’ami dostępnymi na Vipelektrogadzet.

Źródło: Engadget

Related posts

Leave a Comment