You are here
Twój Telefon na Windows 10 i powiadomienia z Androida artykuły News 

Twój Telefon na Windows 10 i powiadomienia z Androida

Aplikacja Twój Telefon dla systemów z rodziny Windows 10 pozwalająca odbierać powiadomienia z Androida już oficjalnie. Po serii testów nowość w oprogramowaniu pojawia się u kolejnych osób.

Twój telefon
fot. Microsoft

Apple dostarcza użytkownikom iPhone’ów i komputerów Mac spójny ekosystem, świetną synchronizację i wygodne przełączanie się pomiędzy rozwiązaniami. O wspólnych powiadomieniach nie muszę chyba wspominać? iOS i macOS stanowią niemalże jeden organizm, czego nie można powiedzieć o Windowsie i Androidzie. Microsoft stara się ten stan rzeczy poprawić i jak widać, działanie te przynoszą pierwsze pozytywne skutki.

Twój Telefon, czyli połącz Androida z Windowsem

Android i Windows stanowią alternatywy dla systemów Apple, ale brakuje im wygodnej synchronizacji. Nie powinno to nikogo dziwić, gdyż oprogramowanie ma innych twórców i opiera się na odmiennych ideach i rozwiązaniach. Niemniej, chcąc walczyć z potęgą wygody Apple, koncerny będące właścicielami OS-ów muszą ze sobą koegzystować. Jak? Choćby w kwestii synchronizacji powiadomień, o którą internetowa społeczność błaga od lat.

O aplikacji Twój Telefon pisałem dla was już wcześniej. Od tego czasu program przeszedł kolejne testy i doczekał się stabilnego wydania, w którym brakowało jednej istotnej kwestii — synchronizacji na linii Android-Windows. Tak się składa, że brak ten został właśnie załatany przez twórców.

Rozwiązanie, przynajmniej w teorii, działa tak, jaka działać powinno. Jednak w dalszym ciagu jest to raczkujące narzędzie, w którym nie znajdziemy kilku udogodnień. Jeśli chcemy poprawy, najlepiej zacząć używać aplikacji i zgłaszać błędy oraz braki do Microsoftu. Na ten moment możemy wyświetlacz powiadomienia z aplikacji Facebooka, Twittera, Messengera, WhatsAppa oraz kilku innych popularnych programów. Po odrzuceniu notyfikacji na komputerze to samo zadzieje się na smartfonie i to jest właśnie najważniejsze.

Aplikację znajdziecie w Microsoft Store. Program zadziała między innymi na komputerach dostępnych w naszym sklepie internetowym.

Źródło: Engadget

Related posts

Leave a Comment