FC Shalke LoL Slide

FC Schalke 04 kupiło drużynę League of Legends

e-Sport przyciąga coraz większą uwagę nie tylko graczy, ale i osób spoza branży rozrywki elektronicznej. Niemiecki klub sportowy, „FC Schalke 04” zdecydował się kupić drużynę e-Sportową, która występowała w „League of Legends Championship Series Europe”.

FC Shalke LoL Slide

„FC Schalke 04 eSports” taką nazwę będzie nosił zespół e-Sportowy startujący w „League of Legends Championship Series Europe”, a do tej pory znany pod marką „Elements”. Wszystko za sprawą nowych inwestycji niemieckiej drużyny piłkarskiej, która postanowiła wpompować sporo gotówki w branżę sportów elektronicznych.

Zauważyliśmy rosnący w ostatnich latach poziom profesjonalizmu w e-Sporcie. Szczególnie warty uwagi jest rozwój struktur w ramach League of Legends i flagowej serii rozgrywek „League of Legends Championship Series” – mówi Moritz Beckers-Schwarz, przewodniczący rady nadzorczej „FC Schalke 04”.

19 maja ma mieć miejsce konferencja prasowa, na której zostanie zaprezentowana ekipa i najprawdopodobniej w tym czasie dowiemy się nieco więcej szczegółów wszystkie na temat wspomnianego przejęcia. Na fanpage’u formacji pojawiło się już zdjęcie, na którym podziwiać możemy zawodników w oficjalnych koszulkach. Zespół „Elements” zmieni nazwę właśnie na „FC Schalke 04”, reprezentując niemiecki klub m.in. w europejskich rozgrywkach „League of Legends Championship Series”. W skład grupy, co można wywnioskować z udostępnionej na fanpage’u organizacji fotografii, wejdą: Rasmus „MrRalleZ” Skinneholm, Etienne „Steve” Michels, Berk „Gilius” Demir, Hampus „Fox” Myhre oraz Hampus „Sprattel” Abrahamsson. Nowy sezon rozgrywek rozpoczyna się 2 czerwca.

FC Schalke eSports Screen

To nie pierwszy przypadek, kiedy po e-Sportowego gracza sięga drużyna piłkarska. Wcześniej podobną drogę przeszedł David Bytheway, najlepszy zawodnik z Wielkiej Brytanii grający w „Fifę”, który znalazł zatrudnienie w „VfL Wolsburg” czy Sean „Dragonn” Allen również kojarzony z gry w „Fifę” obecnie pracujący dla londyńskiego „West Ham United”.

Miło, że eSport dostrzegany jest wreszcie przez inne branże. Być może już w niedługim czasie i do waszych drzwi zapuka ktoś z „FC Barcelony” bądź „Realu Madryt”.

Źródło: Schalke04.de, Twitter

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór gier oraz konsol w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...