wygląd aplikacji na 4 łapy

Tinder dla zwierzaków, czyli jak promować adopcję

Na4Łapy to rewelacyjna pomysł, który przerodził się w aplikację. Adopcja zwierzaka jeszcze nigdy nie była tak nowoczesna.

wygląd aplikacji na 4 łapy

Każdy, kto choć raz odwiedził schronisko ten wie, że nie jest to najprzyjemniejsze miejsce. Pełno w nim zwierzaków, które swoim błagalnym wzrokiem szukają w naszej osobie ratunku. Innymi słowy, jeżeli masz w sobie choć odrobinę empatii, trudno wyjść z takiego miejsca bez poczucia winy. I choć zdarza się, że psy mogą na nas reagować agresją czy strachem, trudno wyobrazić sobie bardziej przygnębiający przybytek ze zwierzakami.

Zaprezentowana właśnie aplikacja Na4Łapy próbuje zerwać z tym stereotypem i pokazuje, że adopcja zwierzaka może być… zabawna i przypominać randkę. Oczywiście nie taką klasyczną, gdzie zabierzemy psa do restauracji i będziemy liczyli na to, że pozwoli nam podzielić się z nim makaronem spaghetti. Pierwsze skojarzenia przy zobaczeniu aplikacji kierują myśli do Tindera. To dlatego, że posłużono się prostym i sprawdzonym schematem, który po prostu działa.

aplikacja na 4 łapy android

Psy i koty, które obecnie znajdują się w gdańskim schronisku „Promyk”, dostały swoje osobiste profile. Każdy z nich opisuje po krótce historię zwierzęcia w tym np. dane o tym, kiedy podopieczny trafił do schroniska. Także informacje o tym ile lat ma pies, jego płeć, czy był kastrowany oraz czy jest ułożony. W ten sposób korzystając z aplikacji Na4Łapy wybieramy dla siebie odpowiedniego partnera, którego cechy najbardziej nam przypasują. I choć może brzmieć to jak przedmiotowe potraktowanie zwierząt, to w przypadku Tindera jest dokładnie tak samo. Tylko, że tutaj warto poznać zasady adopcji, która nie odbędzie się po jednym kliknięciu.

Świetną informacją niech będzie to, że kod Na4Łapy jest dostępny publicznie, a co za tym idzie, każdy posiadający wiedzę programistyczną będzie mógł go rozwijać. W ślad „Promyka” mogą więc pójść inne schroniska i sprawić, że adopcja stanie się czymś przystępniejszym. Na4Łapy powstało bez żadnego wkładu finansowego i robione było po godzinach przez trójmiejską grupę Koduj dla Polski oraz firmę Volanto. Schroniska nie byłoby stać na sfinansowanie takiego przedsięwzięcia więc twórcom należą się ogromne brawa. W działającej na Androidzie aplikacji można także zadeklarować datek na zwierzaka. Na4Łapy można pobrać ze sklepu GooglePlay.

Fot: Na4Łapy

_____________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...