Feedly żegna Google Reader

Właściciele agregatora newsów Feedly obrali sobie za cel przejęcie klientów po czytniku RSS od Google’a, który zostanie zamknięty z dniem 1 lipca tego roku. Jest to na chwilę najrozsądniejsza alternatywa dla produktu od Giganta z Mountain View.

happyretirement750x300

Lecz Feedly nie zamierza być tylko jedną z wielu usług tego typu. Większość konkurencji będzie miała możliwość podpięcia swojej usługi pod chmurę należącą do Feedly. Dzięki temu nie będzie ważne z jakiej aplikacji korzystamy, przeczytane artykuły oraz te zapisane na później, będą automatycznie synchronizowane.

feedly-cloud-infrastructure111

Dziś postanowiłem ostatecznie przejść z rozwiązania Google Feedly Cloud. Firma na swoim blogu pisze o możliwość pojawienia się problemów podczas transferu ustawień na ich serwery. Jakież było moje zaskoczenie, kiedy okazało się, że jedyną niedogodnością by reset licznika przeczytanych artykułów. Jeśli Feedly w przyszłości będzie miewał tylko takie kłopoty – będzie usługą idealną.

Jedna sprawa jednak nie daje mi spokoju. Dlaczego tak właściwie Google zamyka swojego Readera? Tłumaczenie się małą popularnością usługi jest dla mnie kiepskie. Całkiem możliwe, że szykuję dla nas coś nowego. Jeśli tak, możemy być pewni, że będzie to w pewnym stopniu powiązane z serwisem społecznościowym Google Plus. 

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...