Zdjęcia z dziubkiem, czyli choroba naszego społeczeństwa – infografika

Polacy chorują na „lęk przed byciem offline”. Miesięcznie robimy ponad 2 miliardy zdjęć i aż 10% z nich udostępniamy w 60 sekund od zrobienia.
dziubek
Przeprowadzono ankietę wśród internautów na temat udostępniania swoich zdjęć. Z badań wynika, że czujemy potrzebę by szybko udostępnić swoje zdjęcie, które przed chwila zrobiliśmy. Aż 64 % badanych umieszcza w sieci zdjęcia w ciągu tygodnia od wykonania. Ankietowani przyznają, że motywacją jest chęć pokazania ich w internecie.

6e5512e255e2685e371923c

Gigant Samsung twierdzi, że cierpimy na przypadłość zwaną FOLO (skrót od angielskiego „fear of living offline” – czyli tłumacząc: lęk przed yciem offline), które zastąpiło FOMO – „fear of missing out” (lęk przed przegapieniem). Jesteśmy społeczeństwem, które odczuwa potrzebę automatycznego dzielenia się zrobionymi przed chwila zdjęciami.

Olaf Krynicki z Samsung Electronics Polska powiedział: „Celem przeprowadzonego przez Samsung badania, którym objęto 3000 osób, było rozpoznanie dominujących trendów w dziedzinie robienia i udostępniania zdjęć. Jak pokazują wyniki, także Polacy uwielbiają dzielić się swoim życiem za pośrednictwem fotografii udostępnianych online
nw0rlotgFOmZoXTLsRHv
Według badania na grupie wiekowej 18-24, najczęściej fotografujemy siebie. 31 % fotografii to te na których zobaczymy autora samego. Kobiety częściej się fotografują, aniżeli mężczyźni, a także częściej wyrażają uczucia wobec swoich pupilów na zdjęciach. Ponad 60 % badanych woli zdjęcia przechowywać na Facebooku niż w albumie ze zdjęciami, co wpływa na wymieranie tego sposobu przechowywania zdjęć.
mdqDTaByWbgrnfARsV81
Badanie objęło także Francję, Hiszpanie, Wielką Brytanię i Niemcy oraz pokazało kilka różnic między obywatelami tych krajów. Różnica dotyczy tego jak ustawiamy się do zdjęcia. Francuzi lubią „puszczać oczko”, Polacy i Niemcy często wskazuje palcem na obiektyw, Hiszpanie wydymają usta, a Brytyjczycy unosi w górę kciuk.

A Wy jak dużo macie zdjęć na Facebooku?

źródło: Samsung

A może chcecie się dowiedzieć: Jak bardzo obnażamy się na Facebooku?

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...