digitized-fashion-fes-watch-by-takt-project-0

FES Watch – e-papierowy zegarek od Sony?

Jednym z największych problemów w nowoczesnych zegarkach i urządzeniach jest ich czas działania baterii. Ogromna masa detali i funkcji zmusza nas do ciągłego ładowania. FES Watch to zegarek, który pozwoli Ci o tym zapomnieć.

digitized-fashion-fes-watch-by-takt-project-0

Inteligentny zegarek FES Watch do takich niestety należy. Porównanie go do smartwatcha byłoby wielkim błędem, gdyż urządzenie nie posiada na razie żadnych szeroko pojętnych funkcji. Jest po prostu zwykłym zegarkiem.

Do innowacji można jednak zaliczyć sam pomysł twórców, z którym nie spotkałem się jak dotąd. Zegarek jest wykonany w całości z  e-papieru, wyświetlacza który wykorzystywany jest miedzy innymi w urządzeniach do czytania (Kinddle). Jest to doskonałe rozwiązanie problemu z  żywotności baterii, która jest w stanie wytrzymać nawet do 60 dni bez ładowania. Konstrukcja personalizacji szablonu tarczy oraz bransolety, pozwala nam na wybranie własnego stylu, bądź odpowiedniego do sytuacji. Do garnituru wybierzemy styl bardziej klasyczny, a na trening coś modernistycznego. Kombinacje stylu są naprawdę ogromne.

kjk

W dodatku zaletą jest tryb „wygaszania się”, w momencie kiedy podniesiemy nadgarstek do góry, aby sprawdzić godzinę, zegarek się uaktywnia. Gdy opuszczamy rękę, z powrotem zapada w stan uśpienia. Dzięki temu trybowi wyświetlania możemy wydłużyć czas baterii o dodatkowe godziny.

Urządzenie co prawda zostało opracowane przez Fashion Entertainments, wspierany jest jednak przez Sony. Na obecną chwile ciężko jest określić więcej możliwości, gdyż FES Watch istnieje wyłącznie jako prototyp i cały czas jego funkcje nadal podlegają udoskonaleniom. Wiec ostatecznie nie wiadomo kiedy możemy się go spodziewać w sprzedaży i ile będzie kosztował.

http://www.youtube.com/watch?v=rdWQQjmsuTo

Osobiście cały konspekt najnowszej technologii od Sony przypadł mi bardzo do gustu. Zegarek po prostu ma być funkcjonalny.

Źródło: techradar.com

 

Dodaj komentarz

560 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...