FinalFantasyXV

Final Fantasy XV i Stand By Me? Najdziwniejszy trailer roku

Grywalne demo Final Fantasy XV jest już dostępne. Znamy także datę premiery!

FinalFantasyXV

Event, na którym pokazano trailer nowej produkcji Square Enix, nie wywołał takiego zamieszania, jak można by się było spodziewać. Owszem, premiera Final Fantasy XV będzie wydarzeniem przełomowym, ale całe wydarzenie, a raczej jego zasadność, stanęła pod znakiem zapytania przez jedną rzecz. Chodzi oczywiście o przecieki.

Plotki odnośnie daty premiery RPG’a pojawiały się w sieci już na miesiące przed oficjalną zapowiedzią. Mało kto wierzył w to, że znajdą one potwierdzenie w rzeczywistości. Niestety, tak się właśnie stało. Mówiło się o drugiej połowie roku, a część informatorów podawała nawet wrzesień jako prawdopodobną datę. I jak się okazało, mieli rację. Final Fantasy XV zadebiutuje 30 września tego roku. Piękna informacja, ale czy w związku z przeciekami, konferencja naprawdę była potrzebna?

Moim zdaniem tak. Wszak mówimy tutaj o prawdziwym wydarzeniu w świecie elektronicznej rozrywki. Seria Final Fantasy w przyszłym roku będzie obchodziła swoje trzydziestolecie i należy ją w pełni uhonorować. Wielka szkoda tylko, że również na kilka godziny przed eventem w sieci na krótko pojawił się trailer. Został wprawdzie szybko zdjęty, ale jak dobrze wiadomo, w Internecie nic nie ginie. Jeżeli chodzi o samą zapowiedź gdy, to jest ona… dziwna.

http://www.youtube.com/watch?v=C05PC_dGjsw

Początek jest niemal standardowym przykładem tego, jak powinno reklamować się produkcje RPG. Głos z offu, ciekawe ujęcia, przedstawienie najważniejszych postaci oraz pokazanie mechanizmu rozgrywki. Ciekawiej zaczyna się robić później, gdy do naszych uszu docierają pierwsze dźwięki utworu „Stand By Me” w wykonaniu Florence Welch. Można odnieść wrażenie, że mamy do czynienia z zupełnie inną produkcją, której głównym zadaniem będzie znudzenie odbiorcy. Producent decydując się na tego typu zabieg nic jednak nie zaryzykował. Final Fantasy jest na tyle silną marką, że równie dobrze mógł pokazać tylko napisy początkowe, a świat i tak by oszalał.

Na szczęście, oprócz zapowiedzi, fani dostali coś jeszcze. Chodzi o grywalne demo, a raczej zupełnie nowy fragment gry, który ma wprowadzić użytkownika w świat i mechanikę rozgrywki. Posiadacze Xbox One oraz PlayStation 4 mogą już pobrać Platinium Demo i przekonać się, czy odpowiada im wykreowany przez Square Enix świat. Grać będziemy Noctisem, a całość rozgrywa się wewnątrz jego głowy. Będzie to specyficzna podróż, bo zaczyna się od tego, że spotykamy hybrydę małego lisa z jednorożcem, która komunikuje się z nami za pomocą smartfona. Jest na co czekać!

Źródło: Final Fantasy
Fot: jw.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...