ChromeBook14Acer750x300

Nowy Chromebook 14 od Acera zawstydza konkrecję – domyślacie się w jakiej kwestii?

Portfolio urządzeń tytułowego producenta wzbogaciło się o kolejny model przenośnego komputera pracującego pod kontrolą niecodziennego systemu Chrome OS. Platforma to nie jedyny element wyróżniający urządzenie na tle jemu podobnych…

ChromeBook14Acer750x300

Chromebooki nie są urządzeniami dla każdego. Możliwości notebooków wyposażonych w ów system są wąskie, ale wystarczającego dla przeciętnego internauty, który do pełni szczęścia potrzebuje głównie przeglądarki. Wspomniany sprzęt idealnie sprawdza się również w biznesie oraz w edukacji. W związku z powyższym nikogo nie powinno dziwić to, że co kilka miesięcy (czasem częściej) jesteśmy świadkami premiery coraz to ciekawszych wariantów Chromebooków.

Dzisiaj padło na Acera – ale spokojnie, nie mówimy o „kolejnym” urządzeniu z tegoż segmentu, ale o sprzęcie, który zaskakuje pozytywnie. Poza sama konfiguracją, do której przejdziemy za chwilę, 14-tka oferuje coś jeszcze. Co? Otóż nowy produkt Acera pozwala na ciągłą pracę urządzenia na jednym ładowaniu przez nawet 14 godzin. To robi wrażenie i nie oszukujmy się, czyni sprzęt prawdziwie mobilnym.

ChromeBook14Acer2

Jak obiecałem – wracam do specyfikacji technicznej. Sercem urządzenia jest procesor Intel Celeron N3060 (Braswell), którego zegar taktowany jest częstotliwością 1,6 GHz (do 2,48 GHz w trybie Turbo). Wraz z  4 GB LPDDR3 RAM oraz układem GPU Intel HD Graphics 300 (320 – 600 MHZ) czyni sprzęt naprawdę wydajnym. Oczywiście jak na warunki Chrome OS. Ekran urządzenia to 14-calowy IPS, którego rozdzielczość wynosi 1920 x 1080 pikseli. Na pokładzie znajdziemy również pamięć flash, o pojemności 32 GB oraz moduł Wi-Fi a/b/g/ac.

ChromeBook14Acer4

Jeśli jesteście zainteresowani to z pewnością ucieszy was informacja o tym, iż produkt jest dostępny w przedsprzedaży w sklepie Amazon. Cena została ustalona na 299$, ale mówi się o tym, że Acer szykuje również tańszy wariant urządzenia,  w którym zrezygnowano z wyświetlacza Full HD na rzecz rozdzielczości 720p. Dostawy produktów zamówionych w preorderze ruszą już w kwietniu.

Źródło: Acer, Amazon.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach, w tym również recenzowany właśnie model. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...