FliboardForTheWeb2

Flipboard w przeglądarce? Od wczoraj – tak

Ciężko w to uwierzyć, ale jeden z najpopularniejszych agregatorów newsów nie posiadał do tej pory webowego odpowiednika. Na szczęście twórcy Flipboard postanowili naprawić ten błąd…

FliboardForTheWeb2

Aplikacja, będąca tematem wpisu, nie jest zwykłym czytnikiem RSS jak Feedly, a wcześniej Google Reader. Właściwie nawet nie aspiruje do tego miana. Zamysł pomysłodawców Flipboard był zgoła inny – produkt miał być elektroniczną alternatywą dla tradycyjnych (czytaj kolorowych) magazynów. Patrząc na to, jaką popularność zdobyła tytułowa usługa, możemy mówić o sukcesie. Liczba 50 milionów użytkowników miesięcznie zwala z nóg. Teraz do i tak wysokiego wyniku będzie można doliczyć webowych userów.

Wróćmy jednak na chwilę do samego Flipboarda. Jak już wspomniałem, nie jest to czytnik RSS, do którego możemy dodawać dowolne źródła takie jak blogi, portale czy inne interesujące nas strony. Możemy co najwyżej określić, jakie zagadnienia nas interesują (wiadomości ze świata, biznes, technologia, sport itp.). Specjalny algorytm wybierze na tej podstawie treści, które mogą okazać się dla nas atrakcyjne. Zupełnie jak wybór tradycyjnej prasy w kiosku – kupujemy magazyn z interesującej nas branży, ale to dziennikarze decydują, co w nim znajdziemy. Mnie osobiście taki model nie odpowiada, wole sam określać jakie źródła są dla mnie istotne i otrzymywać je w przyjemnej dla oka formie. Pamiętajmy jednak, że każdy ma inne oczekiwania.

FlipboardForTheWEb1

Skoro jesteśmy już przy atrakcyjnym sposobie „podawania” informacji, należy wspomnieć, że na tym polu Flipboard po prostu zachwyca. Czuję się jakbym przeglądał „drogi” magazyn z bonusem w postaci możliwości zapisania poszczególnych artykułów na później.

http://www.youtube.com/watch?v=CgdU8UvwfB4

Czy interfejs webowej wersji tytułowego agregatora newsów jest równie atrakcyjny? Oczywiście, powiem więcej – dopiero w przeglądarce Flipboard pokazuje jak mogłyby wyglądać „tabletowe” wydania produktu. Jeśli chcecie na własne oczy przekonać się co oferuje aplikacja, odwiedźcie ten adres i dokonajcie rejestracji. Wygodne osoby znajdą tam nawet możliwość logowania za pomocą Facebooka.

Źródło: Flipboard, TheVerge, YouTube.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...